Önlisans ve Lisans Mezun 30 Zabıta Memuru Alınacak

Önlisans ve Lisans Mezun 30 Zabıta Memuru Alınacak

Yerel Yönetimler tarafından yayınlanan ilanda her hangi bir önlisans veya lisans mezun adaylar arasından kadın ve erkek zabıta memuru alımı yapılacağı ilan edildi. B sınıfı ehliyeti olanlar Türkiye genelinden başvuru yapabilecek.

Yerel Yönetimler,  Bursa İli Yıldırım Belediye Başkanlığına yerleştirilmek üzere her hangi bir önlisans ve lisans mezun adaylar arasından zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. B sınıfı ehliyet sahipli kadın veya erkek adaylar arasından alım yapılacaktır.

Zabıta alımı 10 kişi başvuru şartları: Herhangi bir önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. KPSS P93 puan türünden 70 puanı olması gerekmektedir.

Zabıta memuru alımı 20 kişi için başvuru şartları: Herhangi bir lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. KPSS P3 puan türünden 70 puanı bulunması gerekmektedir.

Başvuru şartları

Öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Önlisans 2018-KPSSP93 ve Lisans 2018-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvurular: 24 Ağustos 2020 ile 28 Ağustos 2020 Cuma gününe kadar 09.00 ile 17.00 saatleri arasında Şükraniye Mahallesi. Ahmet Taner Kışlalı Meydanı No:2 adresindeki Yıldırım Belediye Başkanlığı hizmet binası içinde kurulacak olan başvuru noktasına şahsen yapılması gerekmektedir.

zabita-memuru-alimi.jpg

Başvuru belgeleri

Başvuru Formu Belediyenin internet sayfasından (www.yildirim.bel.tr) temin edilebilecektir.

Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi,

Diploma veya Mezuniyet Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

KPSS sonuç belgesinin ÖSYM web sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı,

Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı,

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,
Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilecektir),

Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf (Başvuru formuna yapıştırılacak). Bursa iş ilanları olarak yayınlanmıştır.

Bursa Yıldırım Belediye Başkanlığı zabıta alımı kılavuzu içerisinde tüm detaylar yer alıyor.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum