1. HABERLER

  2. HABER

  3. Orman Memuru Olmak İçin Ne Yapmalı?
Orman Memuru Olmak İçin Ne Yapmalı?

Orman Memuru Olmak İçin Ne Yapmalı?

Orman genel müdürlüğü bünyesinde orman muhafaza memurları görev yapar. Orman memuru alımları için ilanlar OGM tarafından ilan edilir. İlanda belirtilen şartları taşıyanlar başvuru yapabilirler.

A+A-

Orman memuru olmak için DMK’ya göre memur olmaya engel durumu olmamak, yurdun her yerinde görev yapmaya sağlık durumu engel olmamak, askerlikle ilgisi olmama, güvenlik soruşturmasından başarı ile geçme, KPSS P93 puan türünden en az 50 puan almış olma şartları aranır.

Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden önlisans mezunu olmak gerekir.

OGM tarafından yayınlanan ilan varsa adaylar elektronik ortamda OGM resmi web sitesi aracılığıyla başvuru yapabilirler. Adaylar başvuru sırasında görev yapmak istediği 10 adet il tercih edecektir.

KPSS puanına göre kontenjanın 4 katı kadar aday listeye girer. Bu listedeki adaylar uygulamalı sınava alınır. Adayların KPSS puanı ve uygulamalı sınav puanı ortalaması alınarak liste oluşturulur. Asil ve yedek listeler oluşturulur. Güvenlik soruşturmasından da başarılı olan adaylar asil listeden başlayarak atanır.

Orman muhafaza memuru olmak için ilgili bölümlerden mezun olmak gereklidir. bu kişiler OGM kapsamında ülkenin her yerinde merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilirler.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler