1. HABERLER

  2. HABER

  3. Orman Su İşleri ve Tarım Bakanlıkları Atama
Orman Su İşleri ve Tarım Bakanlıkları Atama

Orman Su İşleri ve Tarım Bakanlıkları Atama

Bakanlıklar bünyesinde yapılan personel atamalarına ilişkin yapılan değişikliklere iki bakanlık daha eklendi ve değişiklikler resmen ilan edildi.

A+A-

Devlet kademelerinde kamu kurum ve kuruluşlarında personel hizmetleri ve özellikle istihdam edilebilmeleri ile ilgili olarak personellerin atamalarının yapılabilmesine ilişkin, gerekli mevzuatta belirtilen maddelerde değişikliğe gidildi.

Resmi gazetede yayımlanarak kamuoyunun bilgisine sunulan değişikliğe göre, mevzuatta madde farklılıklarına giden bakanlıklar Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak açıklandı.

Atama yönetmeliklerinin kaldırılmasını kapsayan değişikliklere göre; ilk olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na bağlı olarak belirleyici hükümler içeren personel atama kriterlerinde, personellerin yer değişikliği hakkında bağlayıcı olan yönetmelik yürürlükten resmen kaldırıldı.

Yapılan açıklamada 9.1.2015 tarihi ile 29231 sayılı resmi gazetede yayımlanan yönetmeliğin kaldırıldığını ve bu hükümlerin de yürütücü biriminin Tarım ve Orman Bakanı olduğu belirtildi.

Ayrıca yapılan bir diğer değişikliğe göre ise; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Taşra Teşkilatı Yöneticilerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik ibaresi ile yayımlanan değişiklik ile birlikte; 15.4.2014 tarihli ve 28973 sayılı resmi gazete duyurusunda yer alan Tarım ve Orman Bakanlığı yönetmeliğinin de kaldırıldığı ilan edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.