ÖSYM 1.300 Memur Alımı İçin Ek Başvuru Alacak

ÖSYM 1.300 Memur Alımı İçin Ek Başvuru Alacak

ÖSYM tarafından sınavla Adalet Bakanlığı'na 1.300 memur alımı yapılacak. Başvurular tamamlanmış ve sistem kapanmıştı. ÖSYM yayımladığı yeni duyuruda tek gün olmak üzere geç başvuru alacak. Başvurular yine aday işlemlerinden alınacak.

Ölçe Seçme Yerleştirme Merkezi, adli yargıdan, idari yargıdan ve avukatlar arasından 1.300 hakim savcı istihdamı yapacak Adalet Bakanlığı için sınav düzenleyecek. Sınav başvurusunu kaçıranlar için yeni duyuru yayımlandı.

Geç başvuru tarihi:

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda 20 Kasım günü gece yarısı 00.00'dan 21 Kasım'e girilecek gece 23.59'a kadar sadece 1 gün geç başvuru açacak. Bu süre zarfında sınava başvuramayan adaylar bu yıl için hakim savcı olma şansını kaçıracak.

Kadro dağılımı: 

Adalet Bakanlığı sınavla 1000 adlî yargı hâkim ve savcı adayı, 200 avukatlık mesleğinden hâkim ve savcı adayı, 100 idari yargı hâkimi adayı olmak üzere toplam 1.300 memur alacak.

Başvuru aşaması:

Başvuru yapacaklar, ÖSYM aday işlemlerinden yapılacak. 20 Kasım'a girildiği anda başvurular açılacak ve adaylar başvuru yapacak. Geç başvuru dönemi olduğu için ücretlerde de artış oldu. Bu dönemde başvuru yapacak aday 1 sınav  için 324,00 TL, 2 sınav  için 486,00 TL, 3 sınav  için 648,00 TL ödeme yapacak. Ödemeler aynı gün içinde yapılacak.

Başvuru şartları:

Adli yargı hakimi olacak adayların sadece hukuk fakültesi mezunu olması gerekmektedir. İdari yargı hakimi içinse hukuk fakültesi dışında Siyasal Bilgiler, İdari Bilimler, İktisat ve Maliye bölümlerinden alınabilecek.

Avukat mesleği yapanlar arasından alımı yapılacak hakimler için 3 yıl avukat olması ve 45 yaşını tamamlamış olmaması gerekmektedir. 

Memur alımı ilanlarını takip etmek için memur alımı sayfamızı ziyaret edin. Adalet Bakanlığı 1.300 Hakim Savcı Alımı Kılavuzu için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum