ÖSYM 10 Personel Alımı

ÖSYM 10 Personel Alımı

ÖSYM 10 Ekim 2016 da 10 Personel Alınacağı yayınladı. 25 Ekim 2016 Başvuru son tarih olup İnternet üzerinden form doldurularak başvuru yapılacaktır.

Ölçme Seçme Ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına alınmak üzere Uzman Yardımcısı giriş sınavı duyuruldu. Açıklamaya göre 10 kişi alınacak olup ÖSYM Başkanlığında görevlendirilecektir.

Adaylarda aranacak şartlar: Yüksek Öğretim Kurumları Lisans Matematik 2 Matematik Bölümü KPSSP7 80 puan Matematik Öğretmenliği Matematik Mühendisliği MatematikBilgisayar Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar İşletme, İktisat 2 Ekonomi Ekonomi ve Finans Ekonomi ve İdari Bilimler Programları KPSSP7 80 puan Ekonomi Yönetim Bilimleri Programları İşletme, İşletme Bilgi Yönetimi İşletme Enformatiği İşletme Mühendisliği İşletme-Ekonomi İktisat, İngilizce 1 İngiliz Dil Bilimi KPSSP108 80 puan İngiliz Dili ve Edebiyatı İngiliz Dili ve Karşılaştırmalı Edebiyat İngilizce Öğretmenliği Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Mütercim Tercümanlık, Biyoloji 1 Biyokimya Biyoloji KPSSP7 80 puan Biyoloji Öğretmenliği,Türkçe 1 Türk Dili Edebiyatı Bölümü KPSSP7 80 puan Türkçe Öğretmenliği, 2 Bilişim 2 Bilgisayar Mühendisliği KPSSP7 80 puan Bilgisayar Bilimleri Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bilişim Sistemleri Mühendisliği Bilgisayar Enformatik Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri Yazılım Mühendisliği Fizik 1 Fizik KPSSP7 80 puan Fizik Mühendisliği mezunu ve KPSS puan türlerini almaları şarttır.

Ayrıca 2015 veya 2016 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda  yukarıdaki yer alan sınav türü ve puanlarına göre asgari puana sahip olmak. Müracaat şartlarını taşıyan adaylar başvuru süresi içerisinde 2015 veya 2016 yılı KPSS Lisans puanları esas alınmak suretiyle en yüksek puandan başlamak üzere sıralamaya tabi tutulacaktır. En yüksek puan alan adaydan başlanarak ilan edilen kadro sayısının 20 katı kadar aday yazılı sınava davet edilecektir. Ankara İş İlanları Kariyer.

Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması, Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da özrü bulunmaması ile birlikte ÖSYM İnternet sitesinden başvuru formu doldurularak internet üzerinden başvurular alınacaktır.

İlanı Daha detaylı incelemek için lütfen Tıklayınız.

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.