ÖSYM 2017 KPSS Branşlara Göre Sıralamaları Açıkladı

ÖSYM 2017 KPSS Branşlara Göre Sıralamaları Açıkladı

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 15 Ağustos 2017 tarihinde yapılan açıklamada 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı branş bazında sıralamaları yayınladığını duyurdu. İşte ÖSYM tarafından yayınlanan 2017 KPSS branşlara göre sıral

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi 15 Ağustos 2017 tarihinde 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (Lisans) sonuçlarının branşlara göre sıralamasını açıkladı.

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre branşlara göre sıralamalar, adaylarını bilgilendirmek için açıklanmıştır. Yani adaylar, kendileri ile aynı branşta sınava giren diğer adaylar içinde kendi başarılarını karşılaştırıp değerlendirebilecektir.

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi branşlara göre sıralamada 15 Ağustos 2017 tarihi itibariyle aktif olan eğitim bilgilerini kullandığını belirtti. Aktif eğitimi sistemde gözükmeyen adaylar için, başvuru esnasında belirttikleri eğitim bilgilerinin kullanıldığı açıklandı.

2017 KPSS branşlara göre sıralamalar yapılırken adayların hangi lisans alanından mezun olduğu dikkate alınmıştır. Bundan dolayı Öğretmen Alan Bilgisi Testine girmiş olan adayların hangi bölümden mezun oldularsa o branşa göre yapılan değerlendirmeye bakmaları gerekmektedir.

2017 Kamu Personeli Seçme Sınavı kapsamında açıklanan branş bazında sıralamaları öğrenebilmek için ÖSYM aday işlemleri sistemi kullanılacaktır. Adaylar aday işlemleri sistemi üzerinden branş bazında sıralamalara ulaşabilecektir.

Branşlara göre sıralamalar hakkında yapılan teknik açıklamaya ulaşmak için tıklayınız. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi alanlarına lisans programlarına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.