ÖSYM 2018  Yılı Kamu Personeli Alımı

ÖSYM 2018  Yılı Kamu Personeli Alımı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı Başkanlık Bünyesine Sözleşmeli Bilişim personeli yapıyor. Başvurular başlamış olup son başvuru 07 Şubat 2018.

ÖSYM Başkanlığı Bilgi Dairesi Başkanlığına Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik hükümlerince sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacak.

Başvuru şartları; 657 Sayılı Devlet Memurluğu Kanunu 48. Maddedeki genel şartları taşımak, dört yıllık eğitim veren üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak,

Yazılım, yazılım tasarlama, geliştirilmesi ve sürecin yönetilmesi konularında en az 5 yıl tecrübeli olmak, iyi derece İngilizce bilmek, Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması, Analitik düşünceye sahip, yeniliklere açık olmak,

Başvurmak isteyen adaylar Sınav başvuru formunu bilgisayar ortamında doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra istenen diğer belgeler ile Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Ankara adresine şahsen veya son başvuru tarihine kadar ÖSYM başkanlığında olmak üzere posta ile başvuru yapılabilir.

Başvuracak adaylar 2016 KPSS’nin yüzde 70’i ile YDS puanının yüzde 30’u toplamı sonucu oluşan puan sıralamasında kadro adedinin 10 katı aday sözlü sınava girecektir.

Sözlü sınavda adaylara alanları ile ilgili teori ve uygulama soruları sorulacaktır. Sözlü sınav sonrası bilgisayar başında uygulama sınavına tabi tutulacaktır.

Başvuru yapacak adaylar için başvurular açılmıştır. Adayların istenen belgeler ile birlikte son başvuru olan 07 Şubat 2018 tarihine kadar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme adresine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.