1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ÖSYM 7 Yerli Uzman Alımı (Kamu Personeli)
ÖSYM 7 Yerli Uzman Alımı (Kamu Personeli)

ÖSYM 7 Yerli Uzman Alımı (Kamu Personeli)

ÖSYM Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı Personel Alım ilanı 6 Temmuz 2018 de yayınladı. Alınacak Personel Ankara Merkez adresine sayısı 7 kişi olarak alınacağı açıklandı. Başvurular başlamış olup 23 Temmuz 2018 tarihinde sona erecektir.

A+A-

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunun 6’ncı maddesinin 9 uncu fıkrası ve Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığında Çalıştırılacak Yerli ve Yabancı Sözleşmeli Personel Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre 657 sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümlerine bağlı kalmaksızın, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi kapsamında sigortalı olarak (40) adet sözleşmeli yerli uzman personel alınacaktır.

KPSS şartı aranmayan ilana adayların başvurabileceği ÖSYM Ölçme Seçme ve Yerleştirme Başkanlığı Personel Aşağıdaki tabloda belirtilen dil ve düzeylerde yabancı dil bilgisini, Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı, veya denk kabul edilen sınavlarla belgeleyenlerden 7 kişi alınacaktır.

Alınacak Personel ÖSYM Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına istihdam edilecek olup çalışma adresi aynı adrestir. Başvurular başlamış olup 23 Temmuz 2018 tarihi mesai bitiminde sona erecektir. Adayların sınava katılabilmesi için Sınav Başvuru Formunu bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurup fotoğraf yapıştırdıktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle aşağıda belirtilen belgelerle birlikte, Başkanlığın İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, 06800 Bilkent/Ankara adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Postadaki gecikmeler eksik belge ile ve ilanda belirtilen süre içerisinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı Uzman 7 kişi için şartlar: Yükseköğretim kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren yukarıda ayrıntısı yer alan bölümünden veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olması, Alınacak bölümlere göre Arapça bilmesi, İngilizce bilmesi, Almanca bilmesi, Rusça bilmesi ve Fransızca bilmesi gerekmektedir.

Başvuracak adaylardan istenen belgeler: Adaylar Başvuru Formunu eksiksiz olarak dolduracaklardır. Başvuru Formuna ek olarak adaylar başvuru sırasında aşağıdaki belgeleri ibraz edeceklerdir. Yükseköğrenim diploması ya da geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan sınavlardan aşağıdaki  tabloda belirtilen düzeyde puan durumunu gösterir sonuç belgesi,  T.C. kimlik numarası beyanı, Sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı, Sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı ve Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı olması gerekmektedir.

ÖSYM Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı 7 Uzman alım ilan kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler