1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli 8 Uzman Alımı Yapıyor
ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli 8 Uzman Alımı Yapıyor

ÖSYM Başkanlığı Sözleşmeli 8 Uzman Alımı Yapıyor

ÖSYM başkanlığında istihdam edilmek üzere 8 adet sözleşmeli yerli uzman personel alımı için ilan yayınlandı. Kimler Alınacak?

A+A-

Bir adet coğrafya ya da coğrafya öğretmenliği, 1 işletme ve 1 adet 4 yıllık eğitim fakültesi yapmış lisansüstü eğitim almış en az C düzeyde İngilizce bilen uzman alınacaktır. 1 Arapça öğretmenliği ya da Arap dili ve edebiyatı alanından mezun B düzeyde Arapça bilen uzman, 1 adet kuku mezunu, 1 adet Almanca bölümlerden mezun ve A derecede Almanca bilen uzman ile 1 adet bilgi ve belge yönetimi mezunu C düzeyde İngilizce bilen uzman olmak üzere toplam 7 personel alınacaktır.

Bu şartları ve DMK memur olma genel şartlarını sağlayan, sözleşmeli yerli uzman personel giriş sınavına ikiden fazla başvuru yapmamış kişiler başvuru yapabilir.

Başvuru Usulü; Adaylar başvuru formu, diploma örneği, yabancı dil sınavı sonuç belgesi, sabıka kaydı, kimlik fotokopisi, sağlık raporu, askerlik belgesi, çalıştığı süre boyunca ve görev süresi sona erdikten sonra iki yıl boyunca başkanlıkça yapılan sınavlara girmeyeceğine dair taahhüt beyanı sunacaklardır.

Başvurular ilanın yayınlanması ile başlamıştır. 1 hukuk mezunu adayın başvurusu27 Temmuz 2018 ve 7 kişi için 23 Temmuz 2018’de sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adaylar giriş sınavına alınır. Yabancı dilin %40’ı ve bu sınavın %60’ından oluşan puan hesaplanır. Kontenjanın 5 katı kadar aday sözlü sınava alınır. Sözlü sınavdan en az 70 alan adaylar başarı olurlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler