ÖSYM Kamu Personeli Alımı Sınavı

ÖSYM Kamu Personeli Alımı Sınavı

ÖSYM bünyesinde kamu personeli olmak isteyenler için yapılan ÖSYM uzman yardımcılığı sınavı 26 Ocak günü yapılacaktır. Adaylar için işleyiş tarih ve sonuçlar nasıl açıklanacağı bilgileri verildi.

Sınav Giriş Belgeleri Yayımlanmıştı

ÖSYM tarafından yapılacak olan kamu personeli alımı için başvurular 2019 yılı içinde alınmıştı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda yazılı sınava girecek olan adaylar açıklandı. 15 Ocak günü saat 14.15 itibariyle açıklanan sonuçlara adaylar bakabildi. Yazılı sınava girecek olan adaylar o günden beri heyecanla bekliyor, bir yandan da sınava hazırlanıyordu. Beklenen sınav yapılacak.

Adayların sınav yerlerini öğrenmeleri için 16 Ocak 2020 tarihinde sınav giriş belgeleri açıklanmıştı. Adaylar bu belgeyi de tarın yanına alacaktır. Ayrıca kimlik teşhisini sağlayacak fotoğraflı nüfus cüzdanı, pasaport gibi bir resmi belgeyi de yanlarında bulundurmaları gerekir.

14.00’dan Sonra Sınav Binalarına Kimse Alınmayacak

2019 ÖSYM Uzman yardımcılığı sınavına girmek isteyen adaylar en geç 14.00’da sınav binalarında olmalıdır. Geç kalan adaylar kesinlikle alınmayacaktır. Hak kaybı yaşamamak adına sınavdan en az 1 saat önce sınav binasında olmak gerekir.

ÖSYM sınavlarında geçerli olan kurallar bu sınavda da geçerlidir. Gerekli olan kalem, silgi, peçete gibi gereçler adayların masasında hazır olacaktır. Adayların sadece yanlarında su getirmeleri gerekir.

Adaylar sınav giriş belgesi ile teşhisi sağlayacak kimlik kartını unutmamalıdır. Aksi takdirde sınava alınmayacaklardır. Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise henüz bilinmiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.