1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı
ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı

ÖSYM Sözleşmeli Personel Alımı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi Sözleşmeli Memur alım ilanı 10 Nisan 2018 de yayınladı. Başvuracaklar için son tarih 24 Nisan 2018 olarak açıklanmıştır. Adaylar Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapacaklardır.

A+A-

ÖSYM 1 kişi Sözleşmeli Bilişim Personeli istihdam edileceğini açıklandı. Alınacak memur için KPSS 70 puanı bulunan adaylar başvurabilecekler. Başvurular başlamış olup 24 Nisan 2018 mesai bitimine kadar Şahsen veya posta yolu ile yapabilirler.

Bilişim Personelinde aranan şartlar 1 Kişi için: Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması yeterli.

Diğer şartlar: Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezunlarda başvurabilirler.

Başvuru esnasında istenecek belgeler: Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi, Nüfus Cüzdanının fotokopisi, KPSS belgesi, Başvurduğu pozisyonun gerektirdiği sertifika, çalışma belgesi, ehliyet fotokopisi ile birlikte başvuru yapılabilir. Çalışma sürelerini gösteren belgeler. (Genel Şartlar başlığındaki (d) maddesinde belirtilen mesleki tecrübenin bilişim personeli olarak geçtiğinin belgelendirilmesi gerekmektedir. Sürelerin hesabında lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.) Özel sektörde çalışanlar için SGK hizmet dökümü, Kamu kurumlarında çalışanlar için çalıştıkları kurumdan alınacak hizmet belgesi şart.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.