ÖSYM YKS Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı

ÖSYM YKS Sınav Giriş Belgelerini Erişime Açtı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi YKS sınavı için adayların sınav giriş belgelerinin açıklandığını ilan etti.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi 2019 yılında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı hakkında öğrendiklerin sınavlara giriş yapabilmesi için gerekli bilgilerin basılı olduğu sınav giriş belgelerinin hazırlandığını ve ilgili adaylar için erişime açıldığını ilan etti.

Yapılan açıklamalara göre Yüksek Öğretim eğitimi alabilmek için sınava tabi tutulacak olan genç öğrencilerin kişisel bilgileri ile sınav giriş yerlerine dair okul bilgilerinin yer aldığı belgede yer alan genel kurallara uymak şartı bulunuyor.

Sınava girecek olan adaylar ilan edilen kurallara uymamaları durumunda sınava giriş haklarını kaybedecekleri için özellikle bu kısma daha fazla önem göstermelerinin kendileri açısından daha sağlıklı olacağı bilgisi veriliyor.

15 Haziran 2019 tarihinde yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı için farklı oturumlar organize edilecek olup; sınav merkezi sınav sistemi mekanizması dahilinde gerçekleştirilecektir.

ÖSYM’nin açıklamasında yer alan bilgilere göre; 2019-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) için adaylar saat 10.00'dan sonra ve 2019-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) için adaylar saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır bilgileri öğrencilere duyurulmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.