Özel Eğitim Öğrencilerine de Öğle Yemeği Verilecek

Özel Eğitim Öğrencilerine de Öğle Yemeği Verilecek

Taşımalı eğitimle gelen öğrencilere verilen öğle yemeği, artık özel eğitim sınıflarındaki öğrencilere de verilecektir.

Taşımalı Öğrencilere Yemek İmkanı

Okullarına taşımalı eğitimle giden öğrenciler için MEB öğle yemeği temin etmektedir. Öğrenciler genellikle ücra köylerden ilçelere ya da ilçede o düzeyde okul olmadığı zaman illere gitmektedir. Bu durumdaki öğrenciler okula gitmek için taşımalı eğitim kullanır.

Ülkemizde pek çok okulda tam gün eğitim modeli uygulanmaktadır. Hatta eğitimi yarım gün olanların tam gün olması için çalışmalar da devam etmektedir. İşte bu modelde öğrenciler öğle arası verilen 30-45 dakikalar molalarda yemek ihtiyacı da giderilmektedir. Ancak taşımalı eğitim öğrencilerinin bu kadar kısa süre içinde evlerine gitmesi mümkün değildir. Her gün okulda yemek yemek ise oldukça masraflıdır. Bu yüzden MEB tarafından taşımalı eğitim öğrencilerine öğle yemeği temin edilmektedir. 

Özel Öğrenciler Öğle Yemeğini Okulda Yiyecek

MEB’in öğle yemeği sağladığı öğrenciler arttırılarak özel eğitim sınıflarında öğrenim gören öğrenciler de bu kapsama dahil edildi.  Taşımalı eğitim kapsamında eğitim gören özel öğrenim öğrencileri için de öğle yemeği temin edilecektir. ilköğretim ve orta öğretim düzeyindeki özel eğitim öğrencileri için de öğle yemeği MEB tarafından verilecektir.

Okullarda özel öğretim öğrencileri için özel eğitim sınıfları oluşturulur. Öğrenci sayısının yeterli olduğu okullarda bu sınıflar açılmaktadır. İşte bu sınıflardaki özel eğitim öğrencileri artık öğle yemeği kaygısı çekmeyecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.