1. HABERLER

  2. HABER

  3. Özel Yetenekler 120 Öğrenci Alımı Yapılacak! Bay Bayan BESYO
Özel Yetenekler 120 Öğrenci Alımı Yapılacak! Bay Bayan BESYO

Özel Yetenekler 120 Öğrenci Alımı Yapılacak! Bay Bayan BESYO

Özel yetenek sınavı ile 120 öğrenci alımı yapılacaktır. Alım bay bayan adaylarda BESYO olarak yapılacak. Alımlarda 8 kişi engelli olarak gerçekleşecektir.

A+A-

Özel yetenek sınavı ile 120 öğrenci alımı gerçekleşecektir. Alım bay bayan adaylar arasından yapılacak olup 8 kişisi engelli düzeyinde olacaktır. Alımı başvuru Beden Eğitimi ce Spor Yüksekokulu 29 Temmuz 2019 ile 2 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Başvuru için gerekli şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Lise ya da dengi okuldan mezun olmak. Başka bir yüksek öğretim kurumundan disiplin suçu ile çıkarılmamış olmak. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerine başvuruda bulunabilmek için; tüm lise mezunlarının 2019 yılı TYT sınav puanının Tüm Bölüm ve Programlar için en az 220.00 puan almış olmak, Milli adaylar için en az 150.00 puan almış olmak, engelli adaylarda ise en az 100.00 puan almış olmak şartı aranır.

Başvuru için gerekli belgeler; Adayın 2019 yılına ait TYT sonuç belgesi. Lise diploması aslı ve 1 adet fotokopisi. (Diplomaları henüz hazırlanmamış olanlar, okullarından OBP (Ortaöğretim Başarı Puanı) ve mezun olduklarını belirten mezuniyet belgesi getireceklerdir). Kesin kayıt esnasında diplomanın aslını getirmeyen adayların kaydı yapılmayacak, ayrıca belgelerle ilgili tutarsızlık veya sahtecilik olması durumunda adayların kayıtları yapılmayacak haklarında kanuni soruşturma açılacaktır.

Sınava girmeden önce herhangi bir Yükseköğretim Kurumuna kayıtlı ise bunu belgelemesi. Normal adaylardan “ruhen ve bedenen sağlıklı olduğunu” belirten Sağlık Raporu; engelli adaylardan (bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mental retardasyon) ile yaygın gelişimsel bozukluklar (otizm spektrum bozuklukları, Asperger sendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar) engel durumlarını belirten “engelli sağlık kurulu raporu” istenmektedir. Dört adet vesikalık fotoğraf (4,5 X 6 ebadında, kılık kıyafet yönetmeliğine uygun, renkli ve yeni çekilmiş). T.C. kimlik numarası olan fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve bir adet iki yüzü de aynı sayfaya çekilmiş fotokopisi. Milli sporcuların A, B, C sınıfı Milli Sporcu Belgesinin aslı ya da noter tasdikli sureti (son beş yıl içerisinde alınmış ve ilgili Federasyon veya Spor Genel Müdürlüğünce onaylı) (K.K.T.C. ve yabancı uyruklu adayların millilik belgeleri geçerli değildir).

Gaziantep Üniversitesi BESYO özel yetenek sınav kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.