Özelleştirme İdaresi Kadrolu Devlet Memur Alımı Başvuruları Alınacak

Özelleştirme İdaresi Kadrolu Devlet Memur Alımı Başvuruları Alınacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından kadrolu devlet memuru alımları için başvurular alınacak. Kamuda kadrolu memur olarak atanmak isteyen adaylar için bu haberimizde başvuru sürecini ve tüm detayları hazırladık.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı 2020 yılı memur personel alımları kapsamında kadrolu devlet memuru alımı için başvuru ilanı yayımladı. Özelleştirme İdaresinde görev almak üzere kamu personeli alımı için 10 adet kadro açıklandı.

Memur alımı başvuru şartları, başvuru süreçleri, kimlerin devlet memuru alımı başvurularına başvuru yapabileceğine dair detaylar şu şekildedir:

Devlet Memuru Alımları Başvuru Süreci

10 adet devlet memuru alımı için başvuru yapacak KPSS adaylarının başvurularını 7 Aralık 2020 ile 18 Aralık 2020 tarihleri arasından Başkanlığın internet sayfasından yapmaları gerekiyor. Başvuru son günü saat 18.00'a kadar başvuruların tamamlanmasına dikkat ediniz.

Başvuruların ardından giriş sınavına katılacak adayların "başvuru formunun" imzalı bir örneğini Personel Daire Başkanlığına şahsen veya posta ile göndermesi de gerekecektir.

Memur Alımı Başvuru Kontenjanları

10 adet devlet memuru alımı kadrosu için Genel İdare Hizmetleri "GİH" sınıfından 7’nci dereceden kamu personeli alımı yapılacak. 10 adet kadroya atanmak ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Uzmanı kadrosu kapsamında "Uzman Yardımcısı" alımı yapacaktır.

Memur Alımı Başvuru Mezuniyet ve KPSS Şartı

8 memur alımı için Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerindeki programlar ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak şartı aranmaktadır.

2 memur alımı kadrosu için Şehir ve Bölge Planlama programları ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak şartı aranmaktadır.

KPSS şartı olarak da 8 adet kadroya KPSSP4, KPSSP14, KPSSP22, KPSSP24 puan türlerinden en az 80 taban puan isteniyor. 2 adet kadroya KPSSP3 puan türünden en az 80 taban puan isteniyor.

Başvuru Kılavuzu.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.