1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. PAEM 2000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuruları Kılavuzu
PAEM 2000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuruları Kılavuzu

PAEM 2000 Komiser Yardımcısı Alımı Başvuruları Kılavuzu

Polis Akademisi; 2019-2020 eğitim – öğretim döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı kılavuzu yayımlanarak başvurularının başlayacağını ilan etti.

A+A-

PAEM 2 bin komiser yardımcısı kılavuzu yayımlandı. Milyonlarca vatandaş mesleki kariyerleri ve vermeyi arzu ettikleri kamu hizmeti için öncelikli olarak Polis Akademisi tarafından yayımlanan ve PAEM, JÖH, PÖH alımları dahilinde gerçekleştirilen ilanları ilgiyle takip ediyor.

Yayımlanan ilanlar ekseriyetle görevde yükselme, başvuru, istihdam ve görev tayini hakkında olurken; bugün itibari ile yayımlandığı üzere, yeni öğrenci alımı ve kamu personeli alımı ilanlarına dair başvuru ve sınav bilgileri ilanları da olmaktadır.

Bugün itibari ile kamuoyunun bilgisine sunulan bilgilere göre; Polis Akademisi tarafından duyurulduğu üzere; 2019-2020 eğitim – öğretim döneminde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne Komiser Yardımcısı Adayı Öğrenci Alımı başvurularının başlayacağı duyurulmaktadır.

Adaylar için kritik bir öneme sahip olan başvuru PAEM Komiser Yardımcılığı Alımı için tayin edilen tarihin ilan edilmesi ile birlikte; ilgili önbaşvuruların  17 Eylül-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacağı belirlenmiştir. Alımlara ilişkin detaylı bilgi ve başvuru imkanı için tıklayınız.

1800 kişilik kontenjan erkek ve 200 kişilik kontenjan da kadın olmak üzere toplamda 2000 komiser yardımcısı adayı unvanı ile öğrenci alımı yapılacaktır.

Alımlar için başvuru yapacak olan adaylardan talep edilen şartlar ise; 2018 ve 2019 yılı KPSS lisans P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü eş veya çocukları için en az 63 puan almış olmak, 01 Ocak tarihi itibariyle erkek ve kadın adaylar için otuz yaşından gün almamış olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak şartlarına uygun olmaları şeklinde listelenmiştir.

Ayrıca adayların; Eğitim-Öğretim dönemi başladığında, intibak eğitimi dahil olmak üzere, adayların silah altında bulunmamaları gerektiği ilan edilmiştir. Bu sebepten ötürü; şahsen yapılan başvuru esnasında erkek adaylar için geçerli olmak koşuluyla; 1111 sayılı Askerlik Kanunu uyarınca, adayların askerlikle ilişiğinin bulunmadığına dair belge ibraz etmek zorunluluğu bulunmaktadır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum
İlgili Haberler