1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. PAEM Adayları Sonuçların Açıklanmasını Bekliyor
PAEM Adayları Sonuçların Açıklanmasını Bekliyor

PAEM Adayları Sonuçların Açıklanmasını Bekliyor

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından halen açıklanmayan PAEM sonuçlarının açıklanması bekleniyor. 5.dönem meslek içi PAEM (komiser yardımcısı adayları) sonuçların açıklanmasını bekliyor.

A+A-

PAEM Alımları Yapıldı Ama Sonuç Açıklanmadı
Emniyet Mensuplarına yönelik 2018 Yılı 5.Dönem İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavı ile 500 aday alımı yapılmıştı. Adayların 50’si erkek ve 450’si kız olarak seçilmiştir. 25 Mayıs 2018 tarihinde yapılan duyuru ile alımlar açıklanmıştır. 15 Kasım 2018 tarihinde Polis Akademisi tarafından yayınlanan ilan ile de ön başvurular alınmaya başlamıştır. 

16 Aralık 2018 Pazar günü tek oturum halinde yazılı sınav yapılmıştır. Anadolu Üniversitesi Rektörlüğünün yaptığı sınav 11 ayrı merkezde yapılmıştı. Bu sınavda başarılı olan adaylar ikinci aşama olan Fiziki Yeterlilik sınavına girmiştir. 20 Haziran - 5 Temmuz 2019 tarihleri arasında ise mülakat yapılmıştır. Ankara'da kurulan 2 komisyon adayları mülakata almıştır. Bu mülakatta başarılı olan ve en yüksek puanları alan 500 aday komiser yardımcısı olarak alınacaktır. 

Başvurular Alınmıştı
Meslekte 2 yılı doldurmuş olan, 45 yaşından gün almamış ve lisans mezunu olan polisler bu alımlara başvurabilecektir. Başpolisler ve kıdemli başpolisler de bu alımlara başvuru yapabilirler. Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olan polisler başvurabilecektir. Son 2 yıl içinde kısa süreli durdurma cezası almamış, meslek hayatı boyunca uzun süreli durdurma cezası almamış olunmalıdır. Ayrıca hakkında meslekten çıkarma cezasını gerektiren bir suçtan ötürü kovuşturma ya da soruşturma yapılmıyor olmalıdır. 

Bu şartları sağlayan polis memurlarının başvuruları alınmış ve tüm sınav süreçlerinden geçmişlerdir. Ancak sonuçlar halen açıklanmadı.

Sonuçlar Bir An Önce Açıklanmalıdır
Başarılı olan adaylar PAEM’de eğitim alacak ve sonrasında meslek hayatlarına komiser yardımcısı olarak devam edeceklerdir. 5.dönem meslek içi PAEM süreç tamamlandığı için sonuçların açıklanmasını bekliyor. Komiser yardımcısı adayları sonuçların açıklanması ile önlerine bakmak istiyor. Adayları bir de eğitim süreci beklediği için bir an önce önlerine bakmak istiyorlar. Sonuçlar ne kadar kısa sürede açıklanırsa eğitimler de erken alınacaktır. Adaylar bir an önce sonuçların açıklanmasını istiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.