Patent Kurumu 120 Memur Alımı Sınavı

Patent Kurumu 120 Memur Alımı Sınavı

Türk Patent ve Marka Kurumu 120 memur alım sınavı açtı. Kurum başvuru şartları ve tarihi verildi. 10 Ağustos tarihine kadar başvurular alınacak. Memur alımı kılavuz içerisinde detaylara yer verilmiştir.

Patent Kurumu Memur Alımı

Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Uzmanlığı yönetmeniğine göre metalürji, malzeme, ziraat bilgisayar, biyomedikal, İnşaat, kimya, uzay ve havacılık, fizik, endüstri mühendisliği alanlarından ve geleneksel Türk sanatları bölümü, iç mimarlık bölümü, iktisat bölümlerinden mezun adayları istihdam etmek üzere KPSS en az 70 alan adayların başvurularını kabul edecektir.

657 Sayılı kanun gereğince adaylardan istenilen şartlar aşağıda maddeler halinde belirlenmiştir:

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren yüksekokul fakültelerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezleri tarafından A grubu kadroları için 2018 – 2019 yıllarında yapılmış olan KPSS puan türlerinden 70 puan alma şartı alınmıştır.

turk-patent-kurumu.jpg

YDS sınavı yani Yabancı Dil Sınavından en az C seviyede puan almış olmak şartlar arasındadır.

Sınava giriş yapılan yılın ocak ayının birinci günü itibarı ile adayların 35 yaşını aşmamış olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli Tarihi Yeri ve İstenilen Belgeler

Başvurular adayların taşıdığı şartlar doğrultusunda Resmi Gazetede yayımlanan bilgiler doğrultusunda istenen tüm belgeler aşağıda verilen kılavuz adresinde yer alan form tam ve eksiksiz olarak doldurarak 10 Ağustos 2020 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Kurum ile ilgili açılan tüm iş ilanları ile ilgili yapılacak tüm başvurular bahsedilen internet üzerinden yapılmak zorundadır. Bu anlamda düşünüldüğü zaman adayların kuruma elden veya posta aracılığı ile yapmak istedikleri tüm başvuru çeşitleri geçersiz sayılacaktır.

Giriş sınavına yapma başvurusunda bulunan tüm adaylar yukarıda da bildirilen şartlar doğrultusunda KPSS puan türünden minimum 70 puan ile başvuru yapabileceklerdir. Bu başvurular doğrultusunda adayların sözlü sınav konuları ile ilgili de bildirim yayınlanmıştır. Aşağıda sözlü sınav konuları ile ilgili bildirim maddeler halinde sıralanmıştır:

• Genel yetenek genel kültür konuları

• Bilimsel ve teknolojik tüm gelişmelere açıklığı

• Türk Patent ve Marka Kurumu Sınai Mülkiyet Uzmanlığı Yönetmeniğine göre yer alan maddelerden 10. Maddede yer alan sınav konularına hâkimiyet 
Bahsedilen sözlü sınava ilişkin bilgileri yukarıda belirtilen bilgilerden hariç diğer sınav bilgilerini yine bahsedilen kurumun internet adresinden öğrenilebilmekte olduğu gibi başvuru belgesine de erişim sağlayabilirsiniz.

Patent Kurumu 120 memur alımı kılavuz içerisinde detaylara yer verildi.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.