1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Performans Çalışması Seçim Sonrasına Kaldı
Performans Çalışması Seçim Sonrasına Kaldı

Performans Çalışması Seçim Sonrasına Kaldı

Milli Eğitim Bakanlığı 81 il müdürlüklerine resmi yazı göndererek performans çalışmalarının ertelendiğini duyurdu.

A+A-

Üniversitelerden Görüş Geliyor. Planlanan takvime göre performans çalışmalarının yapılması beklenirken Milli Eğitim Bakanlığı il müdürlüklerine resmi yazı gönderdi ve ertelendiğini duyurdu. Resmi yazıda ertelenme nedeni de belirtildi.

Bu neden ise üniversitelerden halen görüşlerin geliyor olması şeklinde ifade edildi. Üniversitelerden gelen görüşlerin son bulması halinde performans çalışmalarına başlanacağı aktarıldı.

Ayrıca resmi yazıda görüş gönderen kurumların sayıları da verilmiştir. Buna göre 5 sendika ile 55 üniversiteden görüş gönderildiği aktarıldı. Bu görüşlerin ise uzman personeller tarafından teker teker değerlendirildiği ifade edildi.

Tepki Toplamıştı. Performans değerlendirme sistemi ile alakalı yapılacak düzenlemeler öğretmenler tarafından ciddi bir tepki ile karşılandı. Öğrencilerin not vermesine dayalı bir sistem öngören bu performans sisteminin öğretmen öğrenci ilişkilerini zedeleyeceğine değinildi. Bu tepkileri en aza indirmek ve ortak akıl ürünü bir sistem ortaya çıkarmak için Milli Eğitim Bakanlığı üniversitelerden görüş istedi.

Ancak görüşlerin tamamının gelmemesi bahane edilerek ertelendiği ifade edildi. Özellikle seçim öncesinde büyük bir tepkinin ortaya çıkması da engellenmiş oldu.

Düzenlemenin seçim sonrasında yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak bu konuda öğretmenlerin ve eğitim camiasının istekleri de devam ediyor. Dolayısıyla getirilecekse dahi bu haliyle getirilmesi mümkün görünmüyor. Yapılacak yeni düzenlemelerin ise nasıl olacağı ilerleyen zaman diliminde ortaya çıkacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.