Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen 282 Kamu İlanları Başvurusu

Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen 282 Kamu İlanları Başvurusu

Milyonlarca sağlıkçının merakla beklediği Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı ilanı yayımlandı ve çok sayıda Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen kontenjanları açıldığı ilan edildi.

Sağlık sektöründe görev almak üzere eğitim almış vatandaşlardan, kamu personeli olmak isteyenlerini oldukça memnun edecek bir gelişme olarak görülen bakanlık bünyesindeki sağlık kamu personeli alımı süreci heyecanı devam ediyor.

Başvuru yapacak olan adaylar toplamda 12 Bin kişilik alım kontenjanı ayrılan Sağlık Personeli istihdamı için kendi unvanları için ayrılan birimlerin detaylarını incelerken, bu süreçte bakanlık tarafından yayımlanan kılavuz ise süreç için belirleyici bilgileri adaylara sunuyor.

Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen unvanları için ayrılan kontenjanlara göre; bahsi geçen bütün alanların öğrenim düzeylerinin lisans olduğunun belirtilmesi ile birlikte; Perfüzyonist alımı için 40 kişilik, Odyolog için 82, Diyetisyen için ise 160 kişilik kontenjan ayrıldığı ilan edildi.

Perfüzyonist alımına başvuru yapacak olan adayların; 4599 Nitelik Kodu ile başvurularını takip etmeleri gerekirken, Mezuniyet Alan Kodu için ise Nitelik 1 - 9401 kodunu kullanmaları gerekmektedir.

Odyolog alımlarına başvuru yapacak olan lisans mezunu adayların 4602 Nitelik Kodu ve 9267 Nitelik 1 kodu ile başvurularını takip etmeleri gerekmektedir.

Ayrıca Diyetisyen alımlarına başvuru yapacak olan kamu personeli adaylarının da; beslenme ve diyetetik lisans programlarından mezun olarak 4797 Nitelik Kodu ile ve 3122 Nitelik 1 Mezuniyet Alan Kodu ile başvurularını takip etmeleri gerekmektedir.

Lisans Mezunları İçin Aranan Nitelikler tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı Perfüzyonist, Odyolog ve Diyetisyen Alımı için tıklayınız

Diğer ilanlar için Memur Alımı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.