1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. PÖH Alımı 500 Başvuruları Yarın 17 Eylül’de Başlıyor
PÖH Alımı 500 Başvuruları Yarın 17 Eylül’de Başlıyor

PÖH Alımı 500 Başvuruları Yarın 17 Eylül’de Başlıyor

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan duyuruya göre en az lise mezunu 500 kadın özel harekat alımı yapılacak. PÖH alımı başvuruları yarın 17 Eylül 2019 tarihinde başlıyor.

A+A-

PÖH alımı 500 başvuruları yarın 17 Eylül 2019 tarihinde başlıyor. POMEM'lerde eğitim görecek ve ardından özel harekat olarak görev yapacak 500 kadın polis alımı için duyuru yayınlandı. Polis Akademisi Başkanlığı'nın duyurusuna göre en az lise mezunu olan kadın adaylar alım için başvuruda bulunabilecek. Adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması istenirken KPSS'den de istenen puanı almaları gerekmektedir.

Lise ve önlisans bölümü mezunları için puan alt sınırı 65 olarak belirlenmişken lisans mezunları için 60 olarak tayin edilmiştir. Adayların 28 yaşından gün almamış olmaları da aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Adayların boyu en az 162 cm olmalıdır. Ayrıca vücut kitle endeksinin de 18 ile 27 arasında olması istenmektedir. Kamu haklarından yasaklı olanlar, silahlı görev yapmaya engel fiziki ya da psikolojik problemi olanların başvuruları kabul edilmeyecektir. Kasten işlenen bir suçtan dolayı alınan 2 yıldan fazla hapis cezaları da memuriyete engel teşkil edecektir.

Başvuru Tarihleri;

Kadın Özel harekat polisi alımlarına başvurular 17 ile 27 Eylül tarihleri arasında yapılabilecek. Ön başvurular Polis Akademisi Başkanlığı internet sayfası üzerinden e devlete yönlendirilerek yapılacaktır. Bu nedenle adayların e devlet şifresi edinmeleri zorunludur. Başvuruya esas bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gereklidir. Başvurunun kabulü durumunda adaylardan bu bilgileri ispat edecek belgeler istenecektir. Belgelerin olmaması veya yanlış olması durumunda başvuru iptal edilecek ve yedek adaylar çağrılacaktır. Kasten yanlış bilgi ve belge verenler hakkında ise soruşturma başlatılacaktır.

Başvuruda bulunan adaylar fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarından geçeceklerdir. Bu aşamaları başarılı bir şekilde geçenler güvenlik soruşturmasına tabi tutulacak. Soruşturma sonucu olumlu olanların eğitim süreci başlayacaktır. Eğitim sonunda yine bir sınav yapılacak ve bunu da başarılı bir şekilde tamamlayan adaylar aranmaya hak kazanacaktır. Mezun adaylar sadece özel harekat bünyesinde görev yapacaklardır.

PÖH alımı kılavuzu haberi için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum
İlgili Haberler