1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. PÖH'ler Arasından 500 Komiser Yardımcısı Alınacak
PÖH'ler Arasından 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

PÖH'ler Arasından 500 Komiser Yardımcısı Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan resmi ilana göre özel harekat polisi olarak görev yapanların arasından 500 erkek komiser yardımcısı alımı yapılacak.

A+A-

Polis Akademisi Başkanlığı 17 Mayıs 2018 tarihinde yaptığı yazılı açıklama ile Emniyet Mensuplarına Yönelik 2018 4. Dönem Özel Harekat  İlk Derece Amirlik Eğitimi Sınavına ilişkin bilgiler paylaşıldı.

Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezine (PAEM)  2018 Eğitim-Öğretim Yılı için Özel Harekat Başkanlığı merkez ve taşra teşkilatında fiilen görev yapan PÖH Özel Harekat branşlı emniyet mensubu adaylar (meslekte fiilen iki yılını dolduran ve kırkbeş yaşından gün almamış lisans mezunu polis memurları, başpolis memurları ve kıdemli başpolis memurları) arasından  500 erkek memurun ilk derece amirlik eğitimine  (komiser yardımcısı adayı) alımı yapılacaktır.

Ön başvurular 21  Mayıs 2018  ile 30  Mayıs 2018 tarihleri arasında Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Sınav tarihi ve sınav yerlerine ilişkin duyuru bilahare yapılacaktır.
PAEM’e başvuru yapacak Özel Harekat Branşlı emniyet mensubu adaylarda aşağıdaki şartlar aranır:

En az dört yıllık lisans seviyesindeki bir yükseköğretim programından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak,

Başvuru tarihi itibarıyla meslekte fiilen iki yılını doldurmuş olmak,

Sınavın yapıldığı yılın 31 Aralık tarihi itibari ile kırkbeş yaşından gün almamış olmak, (01/01/1975 ve sonrası doğanlar) Son iki performans değerlendirme puanı iyi veya çok iyi olmak,

Son iki yıl içinde kısa süreli durdurma cezası ve meslek yaşantısı içerisinde uzun süreli durdurma cezası almamış olmak,

Haklarında meslekten veya memuriyetten çıkarma cezasını gerektirecek suçlardan dolayı adli veya idari soruşturma yapılıyor olmamak. Şartlarıyla alım yapılacağı açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.