Polis Akademisi 255 Öğrenci Alım İlanı

Polis Akademisi 255 Öğrenci Alım İlanı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan 3 ilanda 255 öğrenci alımı yapılacağı duyuruldu. Trafik enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Güvenlik Bilimleri Enstitüsü bu alımları bünyesine yapacak.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 255 öğrenci alım ilanı yayınlandı. 3 farklı ilanda kontenjanlar ve başvuru tarihleri verildi.

Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programlarına 185 Öğrenci Alımı: 4 ile 21 Ağustos 2020 başvuru tarihleri olarak ilan edildi.

Antropoloji, Maliye, Avrupa Birliği İlişkileri, Medya ve İletişim, Basın ve Yayın, Politika ve Ekonomi, Coğrafya, Psikoloji, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Radyo ve Televizyon, Ekonometri, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Ekonomi, Sanat ve Sosyal Bilimler Programları, Ekonomi ve Finans, Sinema ve Televizyon, Enerji Yönetimi, Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler, Felsefe, Siyaset Bilimi, Gazetecilik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Halkla İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Gazetecilik, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Sosyoloji, Hukuk, Şehir ve Bölge Planlama, İktisadi ve İdari Bilimler Programları, Tarih, İktisat, Uluslararası Ekonomi, İletişim, Uluslararası Ekonomik İlişkiler, İletişim Bilimleri, Uluslararası Finans, İnsan ve Toplum Bilimleri, Uluslararası İlişkiler, İstatistik, Yeni Medya ve Gazetecilik, İşletme, Yeni Medya ve İletişim, İşletme Yönetimi, Yerel Yönetimler, Kamu Yönetimi, Yönetim Bilimleri Programları, Kültür ve İletişim Bilimleri, Güvenlikle İlgili Programlar, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler mezunlarından yapılacak.

Trafik Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programına 30 Öğrenci Alımı: Başvurular 4 - 21 Ağustos 2020.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde tezli yüksek lisans programına öğrenci alımı için kontenjanlar, başvuru şartları ve sınav takvimi aşağıda belirtilmiştir. Diploma ya da mezuniyet belgesinin aslı veya noter/okul onaylı örneği ve yanında fotokopisi, (Yüksek lisans programları için lisans diploması). Nüfus cüzdanı/Kimlik kartı aslı ve fotokopisi, Askerlik Durum Belgesi (Emniyet Hizmetleri Sınıfı personeli hariç), Yurtdışından alınan diplomalar için YÖK'ten alınan denklik belgesi, Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup adaylar için görev belgesi, Üniversitelerde araştırma görevlisi olanlar için görev belgesi, 50 TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka şubesinden alınan dekont olması gerekmektedir.

Adli Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programlarına 40 Öğrenci Alımı: Başvuruları 4 - 21 Ağustos 2020 olarak açıklandı.

2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde tezli yüksek lisans programlarına öğrenci alımı için kontenjanlar, başvuru şartları ve sınav takvimi belirtilmiştir.

Polis Akademisi ( Lisans Mezunları), Milli Savunma Üniversitesi ( Lisans Mezunları), Adli Bilimler Fakültesi, Antropoloji, Fen Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Hukuk, Psikoloji, Sağlık Bilimleri ve Eczacılık Fakülteleri, Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Fizik Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Sosyoloji ve Tıp mezunu olmaları gerekmektedir.

Polis Akademisi öğrenci alım kılavuzlarına ulaşabilirsiniz. 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.