1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Polis Akademisi Amir Alımlarına Dair Duyuru Yayımlandı
Polis Akademisi Amir Alımlarına Dair Duyuru Yayımlandı

Polis Akademisi Amir Alımlarına Dair Duyuru Yayımlandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yürütülen süreç kapsamında amir alımlarına dair bir duyuru yayımlandı.

A+A-

Asayişte memur unvanı ile görev yapan personeller arasından rütbe ve kıdem aşamalarında yürütme ve sorumlu merci olan Akademi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve amir alımlarına dar detaylar ilgili vatandaşların bilgisine sunuldu.

İlgili ilanın Başpolislik rütbesine sahip olan görevlilerin arasından seçilmek sureti ile ilk derece amirlik eğitimlerine dahil olacak adayların ve görevlilerin belirlenmesine ilişkin bilgiler paylaştığı belirtildi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ve Başpolis Memurları ile Kıdemli Başpolis Memurları rütbesine sahip olan personeller arasından seçilecek olan ilk derece amir görevlendirmelerine ilişkin ön başvuru tarihleri de 6 Mayıs ile 10 Mayıs 2019 tarihleri arasında gerçekleştirileceği açıklandı.

Akademi Başkanlığı tarafından ilan edilen duyurudan yer alan bilgilere göre; 6-19 Mayıs tarihler arasında yapılabilecek olan ön başvurular için adayların Personel Bilgi Sistemi üzerinden başvurularını tamamlaması gerekirken, aynı zamanda adayların başvurular için belirlenen şartlara da uyma zorunluluğu bulunmaktadır.

Adaylardan özellikle; en az dört yıllık lisans seviyesinde veya bu eğitime denk ve geçerliliği olan bir eğitimden mezuniyet sahibi olmaları talep edilmektedir. Eğitimin dışında ise adayların 45 yaşından gün almamış olma şartını sağlamaları gerekmektedir.

Pazartesi başlayacak olan ön başvurularda adaylar sadece online platform üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.