1. HABERLER

  2. ASKERİ ALIMLAR

  3. Polis Akademisi Erasmus İlanı Yayımladı
Polis Akademisi Erasmus İlanı Yayımladı

Polis Akademisi Erasmus İlanı Yayımladı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan ilan ile erasmusa gitmek isteyenlerin başvurusu alınacak.

A+A-

14 Ülkede Eğitim Şansı

Polis Akademisi öğrencilerinin yanı sıra akademi ile anlaşması olan diğer yükseköğretim kurumları da erasmus başvurusu yapabilecektir. Yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin başvuruları alınacaktır. Akdemik not ortalaması 4 üzerinden en az 2,5 olan öğrenciler başvuru yapabilir. Asgari olarak YDS 60 ya da YÖKDİL 70 puana sahip olmak gerekir. Öğrencilerin esas puanı hesaplanırken akademik not ortalamasının yüzde 50’si ile YDS puanının yüzde 50’si baz alınacaktır.

Erasmus için kabul edilen öğrenciler 2020-2021 eğitim öğretim döneminde gidecektir. Öğrenciler en az 1 eğitim yarıyılı için gönderilir. Gittikleri eğitim kurumlarında 30 AKTS tamamlamaları gerekir. Staj için gidecekler ise daha sonra gönderilecektir. Bu kişiler ise en az 2 ay süreyle staj yapacaktır.

İlan kapsamında yüksek lisans için Almanya, Polonya, Slovenya, İtalya, İspanya, Finlandiya, Çekya, Estonya, Macaristan, Portekiz, Romanya, Slovenya ülkeleri öğrenci kabul edecektir. Doktora için Macaristan, İspanya, Çekya öğrenci kabul etmektedir. Başvurulan ülkeler için ikinci bir yabancı dil aranabilecektir ancak tüm ülkeler için İngilizce bilmek gerekir. 

Başvuru Usulü

Başvurular 24 Şubat’ta başlamıştır ve 16 Mart’a kadar devam edecektir. İlanda yer alan başvuru formunun doldurulacak ve istenen belgeler eklenecektir. Bu belgeler Dışilişkiler ve Uluslararası Eğitim Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum