Polis Akademisi Öğrenci Alımı Tarih Güncellemesi

Polis Akademisi Öğrenci Alımı Tarih Güncellemesi

Polis Akademisi Başkanlığı öğrenci alımı tarih güncellemesi yaptı. 14 Temmuz 2020 tarihinde başvuru yapacak adaylar için duyuru yayınlandı. Güvenlik-adli bilimler ve trafik enstitüsü değişiklik detayları sunuldu.

Polis Akademisine Bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Trafik Enstitüsü Lisansüstü Programlara Başvuru Takviminde Yapılan Değişiklik Hakkında Önemli 14 Temmuz 2020 duyurusu yayınlandı.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın 08 Temmuz 2020 tarihli ve 75850160-104.01.03.01-E.41632 sayılı lisansüstü programlara başvuru tarihleri hakkında tavsiye yazısına istinaden Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Trafik Enstitüsü lisansüstü programlara başvuru takvimi ALES sınav sonuçlarının ilanına göre güncellenmiştir. 2020-2021 eğitim-öğretim yılı güz döneminde tezli yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci alımı için kontenjanlar, başvuru şartları ve yeniden güncellenen sınav takvimi aşağıda belirtilmiştir. Tüm adaylara duyurulur.

Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programlarına Öğrenci Alımı: Başvuru tarihleri 07 ile 18 Eylül 2020. Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter/okul onaylı örneği ve fotokopisi, (Yüksek lisans programları için lisans, doktora programları için tezli yüksek lisans diploması)
Yükseköğretim Kurulu Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği 31. Maddesi uyarınca kayıtlı olduğu yükseköğretim kurumundan alacağı öğrenci belgesi ve anabilim/anasanat dalı başkanlığının onayı.

Yurtdışından alınan diplomalar için YÖK'ten alınan denklik belgesi. Nüfus cüzdanı/Kimlik kartı/Pasaport aslı ve fotokopisi, 100 TL başvuru ücretinin yatırıldığına dair banka dekontu (Yabancı uyruklu öğrenciler için 50 TL).

Adli Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programlarına Öğrenci Alımı: Başvuru tarihleri 07- 18 Eylül 2020. Aday, Adli Bilimler Enstitüsünde sadece bir lisansüstü programa başvuru yapabilir. Başka bir lisansüstü programda kayıtlı olan adayların başvurusu alınır. Ancak yapılan mülakat sınavında başarılı olup kesin kaydı yapılan öğrencilerin kayıtlı olduğu diğer programdan ilişiğini kesmesi ve ilişiğini kestiğine dair belge getirmesi gerekmektedir. Adli Bilimler Enstitüsündeki lisansüstü programlara kesin kaydı yapılan öğrencilerden, başka bir lisansüstü programda kayıtlı olduğu tespit edilenlerin kaydı silinir.

Trafik Enstitüsü Lisansüstü Eğitim Programlarına Öğrenci Alımı: Başvurular 07- 18 Eylül 2020. Program için en fazla 3 kişilik özel öğrenci kontenjanı bulunmaktadır. Programa başvurular şahsen yapılacaktır. Lisansüstü Programına başvuruda bölüm şartı aranmamaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.