1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Polis Akademisi PAEM 2019 Yılı Sınav Giriş Belge ve
Polis Akademisi PAEM 2019 Yılı Sınav Giriş Belge ve

Polis Akademisi PAEM 2019 Yılı Sınav Giriş Belge ve

Polis Akademisi Başkanlığı Tarafından PAEM 2019 Yılı Sınav Giriş Belgelerini ve Tarihlerini Yayımladı. Adaylar için başvuru sorgu akranı ve evrak çıkarmak için link adresi ilave edilmiştir. KPSS kaç puanda kaldığı haber detaylarda…

A+A-

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından PAEM 2019 yılı sınav giriş belgelerini ve tarihleri açıklandı.

Başvurular arasında KPSS puanı olarak son hangi puanda kaldığı bilgisi verildi. Adaylar giriş belgelerini çıkarmaları için ve tarihleri öğrenmeleri için başvuru sorgu ekranı sayfa sonuna ilave edilmiştir.

2019 Yılı Polis Amirleri Eğitim Merkezi Sınav giriş belgeleri ve sınav tarihleri açıklanmıştır.

16 Temmuz 2015 tarihli ve 29418 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Polis Akademisi Başkanlığı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca 2019-2020 eğitim-öğretim dönemi için Polis Akademisi Başkanlığı PAEM Müdürlüğüne (1.800) Erkek (200) Kadın öğrenci alımı ön başvuruları 17-27 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılmıştır.

Anılan Yönetmeliğin 8. Maddesinin 3 üncü bendinde “Ön başvuru alınan erkek ve kadın adaylar ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan en düşük puana doğru sıralanır ve o dönem için alınacak erkek ve kadın öğrenci kontenjanının on katına kadar aday şahsen müracaatta bulunmak üzere çağrılır.” hükmü gereğince sıralama yapılmış olup, en son kadın adayın KPSS P3 Puanı 75,57977 olarak belirlenmiştir.

Bu nedenle belirlenen puanın altına kalan kadın adayların Sınav Giriş Belgeleri yayınlanmayacak olup, sınav aşamalarına çağırılmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler