Polis Akademisi PÖH Alımı Yedek Duyurusu

Polis Akademisi PÖH Alımı Yedek Duyurusu

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayınlanan PÖH alımı yedek duyurusu yapıldı. Polis Meslek Eğitim Merkezlerine yerleşecek adaylar ne gibi işlem yapması gerekiyor? PÖH alımı başvuru şartları arasında neler bulunuyordu?

Polis Akademisi Başkanlığı PÖH alımı yedek duyurusu yayınladı. PÖH alımı başvuru şartları neler? Polis Meslek Eğitim Merkezine yerleşecekler hakkında duyuru detayları sunuldu…

25. Dönemde Özel Harekat Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Polis Meslek Eğitim Merkezi 2.Yedek Planlama Duyurusu

poh-alim-sartlari.jpg

25. Dönem POMEM Kadın Özel Harekat 2. yedek aday yerleştirme sonuçları açıklanmıştır. 25. Dönem polis meslek eğitimi için Özel Harekat branşlı polis memuru olarak yetiştirilmek üzere planlanan asıl adaylardan (8) adayın yerine Balıkesir POMEM Müdürlüğüne yedek aday planlaması yapılmıştır.

Yedek planlamalara ilişkin sonuçlar ile ilgili olarak adaylara posta yoluyla veya diğer iletişim araçlarıyla herhangi bir bildirimde bulunulmayacaktır. Resmi internet sitesi üzerinden ilan edilen sonuçlar tebligat niteliğindedir.

Bundan sonra yapılacak yedek planlamaları için adayların Başkanlığın http://www.pa.edu.tr internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

Tüm adaylara ilanen duyurulur.

PÖH alımı genel başvuru şartları

25. Dönem POMEM başvuruları için başvuru şartları olarak belirlenen kriterlere göre; adayların en az lise mezunu olmaları gerekmektedir. PÖH alımları için KPSS P94 puan türünden 65 puan alınması şart koşulurken; ayrıca lisans mezunları için KPSS P3 puan türünden asgari puan 60 olarak tayin edilmiştir.

Sınav başvurularının başlangıç tarihi itibari ile 18 yaşını tamamlamış olan adayların başvuruları alınacak olup; sınav tarihi itibari ile 28 yaşını aşmamış olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

kadin-poh-alimi-basvuru-sartlari.jpg

Son açıklanan durumda PÖH alımları polis olan kişilerin içerisinden alınacağı kararı verilmişti. Açıklamanın ardından şuana kadar PÖH alımı yapılmadığı üzere hemen uygulanıp uygulanmayacağı alım ile belli olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
24 Yorum