Polis Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar Nasıl Yatırılacak

Polis Alımı Başvuru Ücreti Ne Kadar Nasıl Yatırılacak

Önlisans ve lisans mezunu 8000 yeni polis memuru alımı başvuruları alınacak. Polis Akademisi’nde 27. Dönem POMEM polis alımı başvuru ücreti ve yatırma işlemlerine dair tüm detayları bu haberimizde hazırladık.

Emniyet Genel Müdürlüğü EGM Polis Akademisi Başkanlığı PA tarafından 8000 yeni polis memuru alımı için başvuru ilanı ve detaylı kılavuz yayımlandı. Lisans mezunu 6 bin 400 polis memuru alımı ile önlisans mezunu bin 600 polis memuru alımı yapacak. Lisans mezunları arasından 960 kadın polis memuru alımı, önlisans mezunlarından 240 kadın polis memuru alımı yapılacak.

8000 Polis Alımı Başvuru Süreci

27. Dönem POMEM polis alımı ön başvuruları 8 Aralık ile 21 Aralık 2020 tarihleri arasında başvuru yapılabilecektir. Başvurular 21 Aralık 2020 23.59'a kadar devam edecektir. Başvurular Polis Akademisi PA internet sitesinden e-Devlet şifreleri ile yapılacaktır. İnternet üzerinden ön başvurular başvuru ücretini yatırdıktan sonra yapılacaktır.

Başvuru Ücreti ve Yatırma Yöntemleri

8-21 Aralık 2020 tarihlerinde başvuru yapacak adayların başvuru ücreti yatırma ile ilgili bilmesi gereken önemli hususlar bulunmaktadır. Başvuru ücreti yatırmama hakkı bulunan adaylar da bulunmaktadır. Başvuru ücreti yapıp da başvurusunu tamamlamayan veya sınava katılamayan adaylarla ilgili hususlara dair tüm detaylar şu şekildedir:

27. Dönem POMEM Başvuru Ücreti

8000 polis alımı başvuru ücreti 150 TL’dir. Başvuru ücretinin 21 Aralık 2020 tarihi saat 17.00’a kadar yatırılması gerekmektedir. Başvurular 23.59’a kadar sürmektedir ve başvuru ile başvuru ücreti yatırma saatleri birbirine karıştırılmamalıdır.

Başvuru Ücreti Hangi Hesaba Ödenecek?

Belirtilen süreler içerisinde “Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA”da bulunan “27. Dönem POMEM Giriş Sınavı” isimli hesaba 27. Dönem POMEM ücretleri ödenecektir.

Başvuru Ücreti Nasıl Yatırılacak?

Başvuru ücreti sadece Halkbank şubelerinden, ATM’lerinden ve internet bankacılığından yatırılabilecektir.

Kimler Başvuru Ücreti Yatırmayacaktır?

Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları sınav ücreti yatırmayacaktır.

Başvuru Ücreti Hangi Durumda Geri Ödenmez?

Başvuru ücretini yatırdığı halde internet üzerinden ön başvuru yapmayan ya da yapamayan, Ön başvurusunu yaptığı halde şahsen başvurusunu yapmayan ya da başvuru şartlarından herhangi birini taşımayan, sınava girmeyen, giremeyen, sınava alınmayan, sınavdan çıkarılan, sınavı geçersiz sayılan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir.

Ayrıca Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavında başarısız olan, Ücret gerektirmeyen bir işlem için ücret yatıran veya aynı işlem için birden fazla ücret yatıran, sınav ücretini kendi adına yatırmayan adayların sınav başvuru ücretleri hiçbir şekilde geri ödenmeyecektir.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum