Polis Okuluna 2500 Polis Alımı PMYO 2020 –Parkur Nasıl Olacak?

Polis Okuluna 2500 Polis Alımı PMYO 2020 –Parkur Nasıl Olacak?

Polis Akademisi Başkanlığı, 2020 yılında 2500 kişilik polis alımı olduğunu açıkladı. Polis PMYO' lara alınacak olan polis adaylar parkurla alakalı görüntüleri merak ediyor. Polis alımı parkuru nasıl olacak?

Polis Alımı İçin Hangi Sınavlara Girmek Gerekiyor?

PMYO polis alımında YKS 'ye giren adaylar, ilk oturum puanları ile Polis Meslek Yüksek Okulları için başvuru yapabilecek.  Bu başvuru sonucuna göre yapılan eleme akabinde parkur aşamalarına geçilecek. Polis okulu için PMYO parkurunun incelemesi öğrencilerin en merak ettiği konulardan birisidir. En az lise mezunları içerisinden toplamda 2500 polis alımı gerçekleşecek. TYT üzerinden alınan puanlar ve parkur yanında süreçte kurallara uygunluk da önem taşıyor.

Kontenjan Dağılımı Nasıl Olacak?
Polis meslek yüksekokulu için alımlarda 2020 senesi için büyük miktarda alım yapılacak. Alımlarla alakalı başarı sağlayan öğrencilerin 2 senelik bir eğitimleri olacak. Toplamda 250 kadın ve 2250 erkek öğrenci alımının olacağı okulda öğrenciler, PMYO bünyesinde aldıkları eğitimin akabinde Emniyet Genel Müdürlüğü'ne atanacaklar. Bu atma ile beraber polis memuru olarak nitelendirilecekler.

YKS Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor

Yükseköğretim Kurumu Sınavı 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleşti ve sınav sonuçları merakla bekleniyor. Takvim açıklamalarına göre 28 Temmuz 2020 tarihinde sonuçlar alınacak.  Bu sonuçlara göre de PMYO polis alımı için başvuru gerçekleştirilecek. Adaylar PMYO başvurusu için ağustos ayında işlem yapabilecek. Polis Akademisi Başkanlığı 2020 PMYO konusunda duyuru açıklayacak ve bu duyuru konusunda kurumun internet adresi üzerinden takip yapılabilecek. YKS sonucu konusunda açıklama akabinde polis alımları için de süreç ilerlemiş olacak.

Parkur Çalışmalarına Başlandı

Alımlar için parkur çalışmaları tüm hızıyla başladı. PMYO polis alımına başvuru parkurlarında şimdiden hazırlıklar başladı. Hazırlık yapan kişilerin parkur süreçlerinde başarılı şekilde sonuca ulaşmaları ve devamlı olarak pratik yaparak sürece disiplinli şekilde hazırlanmaları gerekiyor.

PMYO Uygulama Önerileri Neler?

Pmyo başvurusu başladığında olan biten durumları öğrenmek için güncel cep telefonu uygulamaları üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.