Polis ve Bekçi Alımı Yönetmeliği Değiştirildi

Polis ve Bekçi Alımı Yönetmeliği Değiştirildi

Resmi Gazete'de birçok yönetmelik değişikliği yayımlandı. Bu değişikliklerinden en önemlisi de çarşı ve mahalle bekçiliği ile polis alımlarını ilgilendiren yönetmeliklerdir. Değiştirilen yönetmeliğe göre sınav tarihlerini Cumhurbaşkanı belirleyecek.

Resmi Gazete'nin 8 Kasım tarihli sayısında Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliğinde, Polis ve Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Giriş ve Eğitim-Öğretim Yönetmeliğinde ve Polis Meslek Yüksekokulları Giriş Yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Yönetmeliklere bazı görev ve kadro tanımları da eklendi. Şehit veya vazife malulü eş veya çocukları ve bu vatandaşların hakları ile önceliklerine dair maddeler getirildi. 

Değişikliklerde göze çarpan en önemli detay ise yönetmeliğe Cumhurbaşkanı ile Resmi Gazete'nin eklenmesiydi. Alım yapılacak polis adayı, polis memuru ya da çarşı ve mahalle bekçisi kadro sayısı ile alım duyuruları Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılıyordu.

Bu yeni yönetmeliğe eklenen madde uyarınca alım yapılacak sayı, başvuru ve sınav tarihleri, Resmî Gazete ile Cumhurbaşkanınca belirlenen kurumun internet sitesinde ve Başkanlıkça hazırlanan Sınav Başvuru Kılavuzu ile Başkanlığın resmi internet sitesinde ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum