1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Polis ve Özel Güvenlikler Bu Koşulla Bıyık Bırakabilir
Polis ve Özel Güvenlikler Bu Koşulla Bıyık Bırakabilir

Polis ve Özel Güvenlikler Bu Koşulla Bıyık Bırakabilir

İçişleri Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Muhterem İnce tarafından imzalanarak birimlere gönderilen resmi yazıya göre polisler amirlerinin yazılı izni ile bıyık bırakabilecek.

A+A-

İdeolojik Bıyık Bırakmak Yasak
Polislerin kılık kıyafetlerini düzenleyen yönetmelikte nasıl bıyık bırakılabileceği ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Buna karşılık Mayıs ayının sonunda kurumlara gönderilen resmi yazıda da bu durum bir kez daha hatırlatılmıştır. Buna göre polisler ve özel güvenlik görevlileri amirlerinin yazılı iznini alarak bıyık bırakabilirler. Eğer yazılı izin yoksa bıyık bırakılamayacaktır. 

Bunların yanı sıra ideolojik olarak tasnif edilen bıyık çeşitleri de yönetmelik tarafından yasaklanmıştır. Komünist bıyığı ya da ülkücü bıyığı olarak ifade edilen bu bıyık çeşitleri kapsam dışında tutulmuştur. Bıyıkların tabii olarak bırakılması ve düzenli bir şekilde kesilmesi de gerekmektedir. Dolayısıyla dağınık bir şekilde bırakılmış olan bıyıklar da yönetmelik hükümlerine aykırılık teşkil edecektir. 

Sakal konusunda ise henüz bir adım olmadığını ifade etmek gerekir. Dolayısıyla hali hazırda sakal bırakmak mümkün değildir. Bu konuda herhangi bir gelişme yaşanırsa ya da yeni bir açıklama yapılırsa sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz. Polisler bu konuda da bir serbestiyetin tanınmasını istiyorlar. Zaman içerisinde bu konuda da adımlar atılabilir. Böylelikle her türlü yasağın ortadan kalkması ve daha özgürlükçü bir ortamın oluşması sağlanabilir. Bu sayede daha huzurlu bir çalışma ortamı da sağlanacaktır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum