1. HABERLER

  2. ASAYİŞ

  3. Polislere Maç Görevi Parası Ödenmesi Hakkında Emsal Karar
Polislere Maç Görevi Parası Ödenmesi Hakkında Emsal Karar

Polislere Maç Görevi Parası Ödenmesi Hakkında Emsal Karar

Çaykurrize Spor kulübünün maçlarına görevli olarak giden polis memuruna maç ücretlerinin ödenmemesi karşısında dava açan polis memuru davayı kazandı.

A+A-

TFF'den Belgeler İstendi
Çaykurrize'nin 2013 ve 2015 yılları arasındaki maçlarına görevli olarak gönderilen polis memuru görev karşılığında ücret almadığı gerekçesiyle TFF aleyhine icra takibinde bulundu. TFF ise böylesi bir borçlarının olmadıklarını ifade etti ve icra takibine itiraz etti. İtiraz ile birlikte Asliye Hukuk Mahkemesinde borcun olup olmadığı konusu görüşüldü.

Asliye Hukuk Mahkemesi TFF'den görevlendirmelerin ismini talep etti. Gelen listede ismi geçen polis memuruna görevlendirme ücretlerinin ödenmesine karar verildi. Buna göre 3.437 lira ile birlikte %9 oranındaki yasal faiz ve %20 oranındaki icra inkar tazminatının ödenmesine karar verildi.

Daha önceden maç görevlendirmelerine katılan polisler ücret alamadıysa da TFF'ye dava açarak ücretlerin kendilerine ödenmesini talep edebilir. Bu konuda doğrudan icra takibi başlatarak borcun ödenmesi istenebileceği gibi doğrudan mahkemeye tespit davası açılıp borç tespit ettirildikten sonra da alacak davası açılabilir. Bu konuda inisiyatif avukatlarda olduğu için en hızlı yöntemi tercih edeceklerdir. Haklarını arayan tüm polis memurları bu ücretlerini alabilir. Ancak alacak davalarındaki zaman aşımına dikkat edilmelidir. Bu süreden önceki yapılan görevlere ait ücretler alınamayacaktır. Alacaklarını faizi ile aldıkları gibi dava masrafları ve vekalet ücretleri de davalı üzerine kalacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.