Polislerin Mazeret Tayini Sonuçları Henüz Açıklanmadı

Polislerin Mazeret Tayini Sonuçları Henüz Açıklanmadı

Yılda 2 kez gerçekleştirilen polis mazeret tayini atamaları bu yıl Ekim ayına girilmesine rağmen hala açıklanmadı.Eş durumu nedeniyle mazeret tayini yapılabildiği gibi boşanma nedeniyle de tayin talebi yapılabiliyor. Boşandığı eşiyle aynı ilde yaşamak ist

Açıklama Yapılmadı
Her sene Şubat ve Eylül aylarında polislerin mazeret tayini taleplerinin sonuçları açıklanırdı. Ancak bu yıl Ekim ayına girmemize rağmen halen daha atama sonuçları açıklanmadığı gibi konu ile ilgili de bir açıklama yapılmadı.

Polisler Mağdur Oluyor
Okul döneminin başlamış olması ile birlikte çocuklu polisler endişelenmeye başladı. Zira bu dakikadan sonra yeni okul bulup kayıt yaptırmak hayli güç olacaktır. Bunun yanı sıra sezonun sona ermesi ile birlikte istenildiği gibi bir ev bulunması da zorlaşacaktır. İşte bu nedenlerden ötürü sonuçların biran evvel açıklanması yetkililerden talep ediliyor. 

Bir Sonraki Mazeret Tayini Ne Zaman?
Polisler için bir sonraki mazeret tayini 2020 Şubat ayında gerçekleştirilecek. Bunun için talepler ise aylar öncesinden alınacak ve gerekli duyurular yapılacaktır. Polisler eş durumu, sağlık mazereti gibi nedenlerden ötürü mazeret tayini talebinde bulunabilir. Bu talep personel daire başkanlığı tarafından değerlendirilecek ve atamalar yapılacaktır. 
Eş durumu nedeniyle mazeret tayini yapılabildiği gibi boşanma nedeniyle de tayin talebi yapılabiliyor. Boşandığı eşiyle aynı ilde yaşamak istemeyen diğer eş mazeret tayini talebinde bulunabilir. 

Özlük Hakları
Zorlu şartlar altında çalışan polislerimizin özlük haklarının iyileştirilmesi için çalışmalar yapılsa da bunlar henüz faaliyete geçirilemedi. En önemli sorunlardan birisi olan çalışma saatleri konusunda kısmen adımlar atılsa da halen daha tam bir sonuç alınmış değildir. Bunun yanı sıra 3.600 ek gösterge gibi maddi açıdan yapılacak iyileştirmeler de bir türlü hayata geçirilemedi. Bunda elbette ki ülkemizin içerisinde yer aldığı zorlu ekonomik koşulların da etkili olduğunu ifade edebiliriz.

İstanbul’da polislerin çalışma saatlerini 8/24'e sahiplenmesi için çalışmalar başlatıldı. Pilot olarak uygulanan bölgelerde başarılı sonuçlar alındı. Ancak bunun genele yayılabilmesi için polis ihtiyacının kapatılması gerekiyor. Fedakarlıkla çalışan güvenlik güçlerimiz en azından maddi açıdan tatmin edilebilir. Bu konuda gelişen tüm yeni olayları anında sitemizden öğrenebilirsiniz. Umarız ki en kısa sürede olumlu gelişmelerden sözleri haberdar edebiliriz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.