1. HABERLER

  2. HABER

  3. Polislerin Performans Puanları Açıklandı
Polislerin Performans Puanları Açıklandı

Polislerin Performans Puanları Açıklandı

Polislere birim amirleri tarafından verilen yıllık performans puanları açıklandı. Performans puanı düşük verilenler bu puanlara itiraz edebilecek.

A+A-

Puanlar ve Anlamları 
2012 yılından bu yana uygulanan performans sisteminde polislere her yılın sonunda puan verilmektedir. 1’den 5’e kadar sıralanan puanlarda en iyi derece 5 olmaktadır. 1 ile 1,99 arasında puan alan polislerin performansı yetersiz olarak değerlendirilmektedir. Bu kişiler yazılı olarak uyarılmaktadır. 2 ile 2,99 arasında puan alan polislerin durumu yeterli olmakla birlikte kendilerini geliştirmeleri de gerekmektedir. 3 ile 3,99 arasında puan alanların durumu iyi, 4 ile 4,99 arasında puan alanlarınki ise çok iyi olarak kodlanmıştır. 

Yetersiz olarak kabul edilen 1 ve 1,99 arasında puan alan polisler yazılı olarak uyarılmaktadır. Ayrıca kişinin birinci derece değerlendirme amiri değişecek şekilde yeri de değiştirilecektir. Bu değişikliğe rağmen sonraki yıl içerisinde puanları yine yetersiz olan polisler hizmet içi eğitime tabi tutulur. Hizmet içi eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayamayan polisler veyahut da yine yetersiz performans notu alan polislerin birimleri de değiştirilecektir. 

Tüm bu çalışmalara rağmen 3 yıl boyunca üst üste yetersiz puan alan polisler Rehberlik ve Psikolojik Danışma Büro Amirliği tarafından incelenecektir. Burada uzmanlar tarafından değerlendirme yapılacak ve gerekli görülmesi halinde bir sağlık kuruluşuna sevki sağlanacaktır. Böylelikle memurun performansının artırılması ve yeniden emniyete katkı sunar hale gelmesi amaçlanıyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.