POMEM 2500 Bayan Polis Alımı Başvuru Şartları Neler

POMEM 2500 Bayan Polis Alımı Başvuru Şartları Neler

Önlisans ve lisans mezunu adaylar arasından alımı yapılması planlanan 2500 bayan polis alımı muhtemel başvuru şartları sunuldu. POMEM bayan polis alımı önce yapılan şartları sunuyoruz.

2500 bayan polis alımı POMEM yapacak. Bakan Süleyman Soylu tarafından açıklanan alım için pandemi sonrasında ilana çıkılacak. Peki POMEM 2500 bayan polis alımı başvuru şartları neler olacak? POMEM daha önceki bayan polis alımı şartları muhtemel yeni polis alımı şartları olacağı üzere sizlere sunuyoruz.

Lisans ve Önlisans mezunları nasıl polis olur (POMEM) Polis Meslek Eğitim Merkezi en az önlisans (2 yılık) üniversite veya 4 yıllık lisans mezunu olmanız gerekmektedir.

Alımlarda geçerli olan sınav puanı ise KPSS puanıdır.

Lisans KPSS P3 60 puan ve Ön lisans mezunları için geçerli olan taban puan ise KPSS P 93‘dür.Alımlarda en az Önlisans 65,00 puan almanız lazım.

Eğitim süresi bakanlık ve Polis akademisinin belirler. 6 ayda 4 ay da olabilir.

Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğine göre engel değilse başvurabilir.

Yaş şartı 1 Ocak tarihi itibariyle otuz yaşından gün almamış olmak. Kazanıldığı taktirde ön lisans lisan ayrımı olmadan polis okulunda eğitim alırlar.

Lisans mezunları alımlarda daha şanslı ön lisans mezunlarına göre kontenjan bakımından yüzde 80 lisans mezunlarından alınıyor. Yüzde 20 ön lisans mezunları alınıyor.

Önlisans mezunu aday okul bittikten sonra KPSS ön lisans sınavına girip en az 65 puan alması lazım polisliğe başvuru yapabilmesi için yaş konusunda lisansta önlisans mezunları da aynıdır.

Başvuru için her hangi bir önlisans ve lisans bölümünden mezun olmak yeterlidir.

Başvuru kılavuzu yayınlanmamıştır. Geçen sene alımları şartları olarak sunulmuştur. ilan yayınlanınca sayfamızda yayınlanacaktır.

Polis alımı ilanlarını takip etmek için sayfamız Facebook ve cep uygulamamızı indiriniz.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum