POMEM Ve PÖH Alımları 2019, PAEM Fiziki Parkur Açıklandı

POMEM Ve PÖH Alımları 2019, PAEM Fiziki Parkur Açıklandı

POMEM ve PÖH alımları 2019, PAEM fiziki parkur açıklandı. Sınava girecek ve ilerleyen sınavlarda girmeyi düşünen tüm adayların incelemesi önem arz etmektedir. Adaylar fiziki yeterlilik parkurunu geçememesi durumunda hemen eleniyor mu?

POMEM ve PÖH alımları 2019, PAEM fiziki yeterlilik parkuru açıklandı. Sınava alınacak adaylar için parkur ve zaman çizelgesi açıklandı. Bu kapsamda sınava alınacak ve girmeyi ilerleyen zamanda düşünen tüm adaylar bu parkuru ve zaman çizelgesini incelemesi gerekmektedir. Çünkü bu sınavdan geçemeyen aday hemen eleniyor.

Adayların başarılı sayılabilmeleri için oluşturulan parkuru erkek adayların 46 saniyede, kadın adayların 49 saniyede tamamlamaları gerekmektedir.

pomem-poh-limlari-paem-fiziki-yeterlilik-sinavi.jpg

Fiziki yeterlilik parkurunun 40 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan erkek adaylar, 43 saniye ve daha aşağı sürede tamamlayan kadın adaylar 100 tam puan alırlar.

Fiziki yeterlilik sınavı sonucunda 46 saniyenin üzerinde tamamlayan erkek adaylar, 49 saniyenin üzerinde tamamlayan kadın adaylar fiziki yeterlilik sınavında 70 puanın altında alan adaylar yönetmelik gereği başarısız sayılır.

Fiziki yeterlilik sınavında 70 puanın altında alan adaylara 0 puan verilir.

Fiziki yeterlilik sınavı komisyonu başarısız adaylar hakkında Polis Amirleri Eğitimi Merkezi öğrenci adayı olamaz kararı verir ve başarısız adaylar mülakat sınavına geçemezler.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum