1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. PRAG Lise Mezun Memur Alımı DPB İlanı
PRAG Lise Mezun Memur Alımı DPB İlanı

PRAG Lise Mezun Memur Alımı DPB İlanı

PRAG Büyükelçiliği Türk Uyruklu Sözleşmeli Kamu Personel Alım ilanı 02 Ekim 2017 de yayınladı. Alımlara başvuracak adaylar için Başvurular başlamıştır.

A+A-

Dışişleri Bakanlığı 1 sözleşmeli sekreter alımı PRAG için şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Sınav tarihi itibariyle 46 yaşından gün almamış olması, En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olması gerekmektedir.

Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Çok iyi derecede Çekçe ve Türkçe bilmek ve Bilgisayar kullanabilmesi gerekmektedir.

Başvuracak adaylardan istenecek belgeler: Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, email adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir), Özgeçmiş (CV), Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti olması şart.

Adaylar son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim ateşeliklerinden alınacak denklik belgesi).

Erkekler için askerlik terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf Postayla başvurularda asılları yazılı sınav öncesinde ibraz edilmek kaydıyla belgelerin fotokopileri gönderilebilir.

Başvurular adaylar en geç 01 Kasım 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, Büyükelçiliğimizin Na Orechovce 69, 162 00 Praha-6 Czech Republic adresine ulaşacak şekilde veya mesai saatleri içinde (hafta içi her gün 09:00 - 18:00 saatleri arasında) şahsen yapılabilir. Postayla yapılan başvurularda meydana gelebilecek gecikme ve kayıplardan Büyükelçilik sorumlu olmayacaktır. İletişim numaraları +420 224 311 402 veya +420 224 311 403 olarak belirtilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.