1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Proje Okulları Öğretmen ve Yönetici Atamasına İlişkin Duyuru Geldi
Proje Okulları Öğretmen ve Yönetici Atamasına İlişkin Duyuru Geldi

Proje Okulları Öğretmen ve Yönetici Atamasına İlişkin Duyuru Geldi

Proje okullarında görevlendirilecek öğretmen ve yöneticilerin atamasının yapılabilmesi için gerekli olan başvuru süreci MEB tarafından duyuruldu.

A+A-

Başvurular 29 Mart'a Kadar
Proje okullarında görev almak isteyen öğretmenler ile okul yöneticileri bir süredir MEB'ten duyuru yayınlamasını bekliyordu. Beklenen duyuru ise nihayet geldi. Buna göre proje okullarında görev almak isteyen öğretmen ve yöneticiler 29 Mart tarihine kadar başvurularını yapacak. Ardından ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından şartların sağlanıp sağlanmadığı kontrol edilecek. Şartları sağlayan kişiler Milli Eğitim Bakanlığı'na bildirilecektir.

Tüm bu atama süreçleri Milli Eğitim Bakanlığı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları Yönetmeliği'ne göre gerçekleştirilmektedir. Sadece yeni görev alacak öğretmenler değil aynı zamanda görev süresi dolmuş olan öğretmenlerin başka okullara nakil edilmesi süreçleri de bu yönetmelik uyarınca yapılmaktadır.

Ayrıca belirtmek gerekir ki proje okullarının ihtiyacı olan öğretmen ve yönetici sayıları norm kadro esaslarına göre yapılmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç olmayan bir proje okulunda görevlendirme yapılması mümkün olmayacaktır. Ancak eş durumu gibi birtakım mazeretler nedeniyle istisna atamalar gerçekleştirilebilir.

MEB tarafından yayınlanan duyuruda proje okullarının listesi de yer aldı. Adaylar tercihlerini bu listeye göre yapabilecektir. Başvuracak adayların özgeçmişlerini mutlaka eklemeleri gereklidir. Başvuru esnasında verilen bilgi ve belgelerin doğruluğu başvuran kişinin sorumluluğundadır. Herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik olması halinde başvurular kabul edilmeyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.