1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor
PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

PTT 5 Bin Kamu Personeli Alımı Başvuruları Sona Eriyor

5 bin personel alımı gerçekleştiren PTT başvuru süreci devam ediyor olup 18 Mayıs 2018 tarihinde sona erecektir. Adayların bu süreci kaçırmamaları üzerine son gün öncesi başvuru yapmaları önem arz etmektedir.

A+A-

Alımlar için başvuru süreci devam etmekte olup 18 Mayıs 2018 de son buluyor. PTT resmi internet sitesinde yer alan açıklamalara göre sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki farklı aşamadan oluşacaktır.

Yazılı sınav için başvuru tarihleri ise 14 Mayıs 2018 ile 18 Mayıs 208 tarihleri arasında resmi internet sitesinden yapılıyor. Sınav ücreti 60 TL’dir. Sınav ücretleri ise sadece PTT iş yerlerinden yatırılabilir. Başvuru için öğrenim durumları fazla olduğu üzere (Ek-2) listesi aşağıda bulunan kılavuza eklenmiştir.

Yazılı sınavı yapılacak şehirler İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı merkezde gerçekleştirilecektir.
Avukat pozisyonuna başvurabilmek için Hukuk Fakültesi mezunu olmak.

Mimar pozisyonuna başvurabilmek için Fakültelerin Mimarlık, İç Mimari, İç Mimarlık, İç Mimari ve Çevre Tasarımı ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden mezun olmak.

Mühendis pozisyonuna başvurabilmek için Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmak.

PTT Uzman Yardımcısı pozisyonuna başvurabilmek için Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Hukuk) pozisyonuna başvurabilmek için Hukuk Fakültesi mezunu olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık) pozisyonuna başvurabilmek için Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak.

PTT Uzman Yardımcısı (Endüstri Mühendisi) pozisyonuna başvurabilmek için Fakültelerin (Ek-2) listede belirtilen bölümlerden mezun olmak.

Tekniker pozisyonuna başvurabilmek için İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık) pozisyonuna başvurabilmek için En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Bankacılık) pozisyonuna başvurabilmek için En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Pazarlama) pozisyonuna başvurabilmek için En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (Lojistik) pozisyonuna başvurabilmek için En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi (PTT’de Çalışan Firma Elemanı) pozisyonuna başvurabilmek için 30.03.2018 tarihinden önce Şirketimizde işgücü hizmet alımı suretiyle firma elemanı olarak göreve başlamış ve halen çalışıyor olmak. En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Gişe ve Büro Görevlisi pozisyonuna başvurabilmek için En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

Postacı pozisyonuna başvurabilmek için İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Postacı (PTT’de Çalışan Firma Elemanı) pozisyonuna başvurabilmek için 30.03.2018 tarihinden önce Şirketimizde işgücü hizmet alımı suretiyle firma elemanı olarak göreve başlamış ve halen çalışıyor olmak. İki yıllık eğitim veren yüksekokulların, (Ek-2) listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi ile A2 sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler