1. HABERLER

  2. TAŞERONLAR

  3. PTT Personel Alımında Taşeronlara 623 Kadro
PTT Personel Alımında Taşeronlara 623 Kadro

PTT Personel Alımında Taşeronlara 623 Kadro

PTT tarafından ilan edilen 5 bin personel alımı için kadroya geçemeyen taşeron işçilere de 623 kişilik kontenjan ayrıldı. Başvuruları başlayan ilana başvuru şekli de açıklandı.

A+A-

Başvurular Başladı

Bu ilan kapsamında 2.625 gişe personeli, 1.623 postacı, 470 mühendis, 200 tekniker ve 82 de avukat alımı gerçekleştirilecek. Bu kadrolar arasında postacı kadrosu taşeron işçiler için de ayrıldı. Bu kapsamda 1.623 postacı alımının 623’ünü taşeron işçiler geriye kalan bin kişilik kadroyu ise diğer adaylar dolduracak. Ayrıca gişe 2.625 gişe personeli kadrosunun da 600’ünün taşeronlara ayrıldığını ifade etmek gerekir. Böylelikle kadro alamayan kimselerin mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlanmaktadır. Ancak bu durum diğer başvuru yapan adayların mağduriyet yaşamalarına neden olabilmektedir.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Başvurular hali hazırda başladı ve 21 Mayıs tarihine kadar devam edecek. Başvurular PTT internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olup diğer şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar ilan edilmiş kadrolardan sadece bir tanesi için başvuruda bulunabilecek ve sadece bir tanesinin sınavına girebilecektir.

Başvuru şartlarını sağlayan adaylara ilk olarak yazılı sınav daha sonra ise sözlü sınav gerçekleştirilecektir. Yazılı sınav 17 farklı merkezde gerçekleştirilecek ve bu sınavda başarılı olanlar sözlü sınava çağırılacaklardır. Sözlü sınava girmeyi hak edecek kimseler ilan edilen kadronun 3 katı kadar aday içerisine giren kimselerdir. Sözlü sınav neticesinde ise ilan edilen her bir kadro sayısı kadar asil ve yedek adaylar sıralanacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum
İlgili Haberler