1. HABERLER

  2. HABER

  3. PTT Personeline Maaş Müjdesi, Maaşlar 5.140 TL Oldu
PTT Personeline Maaş Müjdesi, Maaşlar  5.140 TL Oldu

PTT Personeline Maaş Müjdesi, Maaşlar 5.140 TL Oldu

PTT AŞ Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir açıklama ile birlikte PTT kurumunda o unvan ile çalışan personellere 5.140 TL’lik maaş müjdesi verildi.

A+A-

Kamu kurum ve kuruluşlarında çeşitli unvanlar dahilinde hizmet veren personellerin unvanları ve statülerinin belirlediği maaşlar dahilinde yapılan bir yeni açıklama ile o kurumun çalışan personellerine maaş müjdesi verildi.

5.140 TL Maaş

Daha önce birçok kamu kurum ve kuruluşunda yer alan ve hizmet verirken çeşitli unvan ile statülerinin karşılaştırıldığı çalışmaların dışında yer alarak son günlerde gündemde konuşulan konular arasında yer alan maaş için 5.140 TL açıklaması yapıldı.

PTT A.Ş Genel Müdürü Açıkladı

Söz konusu açıklamayı yapan yetkili merci bizzat PTT AŞ Genel Müdürlüğü olurken, açıklamayı yapan üst düzey yönetici ise PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik oldu.

Genel Müdür Kenan Bozgeyik ayrıca sadece maaş ve sözleşme açıklaması yapmazken, PTT kurumunun içinde hangi unvanda hizmet veren personellerin bu maaşı alacaklarını da deklare etti.

Bozgeyik yaptığı açıklamada; özellikle güvenlik gibi hassas bir işi yürüten kişilerin, huzurunu ve refahını artırmak için masada en fazlasını yapmak amacıyla hazırlanan sözleşmeyi imzaladık, ifadelerine yer verdi.

PTT A.Ş ile Türk- İş Sözleşme İmzaladı

Geçtiğimiz haftalarda gündeme 2019 TİS görüşmelerindeki tartışmalı halleri ile konu olan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay ile PTT A.Ş’nin  imzaladığı iş sözleşmesine, PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri AŞ (PTT PAL) ile Güvenlik ve Savunma İşçileri Sendikası (Güvenlik-İş) da iştirak etti.

İş Sözleşmesi 18 Ay Geçerli Olacak, Yüzde 14 Zam Ödenecek

2023 hedefleri kapsamında kamu kurumlarında daha verimli çalışabilmek için maddi kaygı yaşatılmaması gündemde olan kamu personeli çalışmaları için, personellerin bu süreçten faydalanacağı ve 1.700 Özel Güvenlik Görevlisinin faydalanacağı şekilde hazırlanmış olan İş Sözleşmesinin 18 ay boyunca 5.140 TL maaş üzerinden istifade ettirileceği ilan edildi.

Bu açıklamalar ile birlikte PTT A.Ş bünyesine özel güvenlik olarak hizmet veren personellerin 18 ay süre ile yüzde 14 zam alarak maaşlarının 5.140 TL olduğu resmileşmiş oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum