Ramazan Bayramı Öncesi 680 Bin Kişiye Maaş Müjdesi

Ramazan Bayramı Öncesi 680 Bin Kişiye Maaş Müjdesi

2019 yılı Ramazan Bayramı öncesi yüzbinlerce vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber bizzat bakanlık tarafından ilan edildi.

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş bayramın heyecanı ile olumlu bir atmosfere girerken aynı zamanda kısa süre içerisinde yapılması zorunlu olan ve artarak devam eden harcamalar için maddi yetersizlik çekildiği için de muzdarip durumda beklemeye devam ediyor.

Hükümet özellikle bayram dönemleri öncesinde hazineden yapılması planlanan ve aylık statüde vatandaşların tahsil etmiş oldukları maaşların ve desteklerin de ödeme takvimlerinde değişiklik yaparak bu mağduriyet halinde destek olmak ve ücretleri erken ödemek politikasını bu sene de gerçekleştiriyor.

2019 yılı Ramazan Bayramı öncesinde, normal şartlarda Haziran ayının ortasında alınması gereken maaşların ve desteklerin Mayıs ayı sonunda ödenmesine karar verildi ve birçok kesimi ilgilendiren bu karar bizzat bakanlık tarafından da ilen edildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamayı bizzat Bakan Zehra Zümrüt Selçuk yaptı ve Ramazan Bayramından önce hem işsizlik maaşı alacak olan vatandaşlara hem de kısa çalışma ödeneği sağlanan vatandaşlara müjdeli haberin onaylandığı açıklandı.

Yapılan açıklamanın ardından 2019 yılı Ramazan Bayramı öncesi yaklaşık olarak 680 bin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği alan vatandaşa 31 Mayıs tarihi itibari ile planlanan ödemelerin erken şekilde ödenmesine karar verildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.