1. HABERLER

  2. HABER

  3. Reyting Rekorları Kıran Evlilik Programları Kapatılıyormu
Reyting Rekorları Kıran Evlilik Programları Kapatılıyormu

Reyting Rekorları Kıran Evlilik Programları Kapatılıyormu

Adeta ülkeyi ekranlara kilitleyen ve reyting üzerine reyting alan evlendirme programlarına ilişkin olarak yazı kaleme alındı. Buna göre evlilik programlarını bitirme süreci devreye nasıl konulacak. Evlilik programlarının özellikle kadınlar üzerindeki bask

A+A-

Evlilik programlarını sunan Seda Sayan, Zuhal Topal ve Esra Erol’un başını çektiği izdivaç için Türkiye Büyük Millet Meclisi bilindiği üzere araştırma komisyonu kurmuştu.

Ancak Türkiye Büyük Millet Meclisinin araştırma komisyonu evlilik programlarının devam ettiğini bu hızla işin uzayacağı yönündeki haber üzerine Kanun Hükmünde Kararname ile bu işe son verileceği yönünde hükümet kanadından adımlar atılmaya başlandı.

Bu adımlara göre Kanun Hükmünde Kararname ile TBMM araştırma komisyonu izdivaç programlarının araştırılmasını durdurarak, KHK ile çözüme kavuşturulacağını bunun için ise uzmanlar tarafından hazırlıkların başladığını söyleye biliriz. Bu adımla araştırma komisyonun Eylül ayında bitirmesi planlanan izdivaç programlarını hızlı bir şekilde yayınına son vermek olacak.

Öte yandan Türkiye Büyük Millet Meclisi araştırma komisyonunun tespitine göre ise izdivaç programlarının tamamının tiyatro olduğunu senaristin kendileri ve oyuncularının paralı olduğu yönünde bilgiler bulunmakta.

Bu bilgiler ile halkın duyguları ile oynayarak evlilik gibi kutsal mecrayı en aşağılayıcı itamla çökertmektedir. Senaryonun içeriği bakımından tüm ahlaki değerleri yerle bir eden bu tip programların kapatılması ülkemizin ve vatandaşlarımız açısından hayati önem taşımaktadır, denildi.

Öte yandan RÜTÜK izdivaç programlarına kestiği idari para cezaları ile yılmayan program yapıcıları ve tv yöneticilerinin halkın serzenişini duymadıklarını araştırma komisyonunda yer bulduğu açıklamalarına yer verildi.

En kötü senaryo ise KHK’ nın çıkmaması halinde TBMM araştırma komisyonu üyeleri izdivaç programlarını araştırmalarının sonlanmasından sonra zabıt tutulup Meclis Başkanlığına sunulacak ve sunulan zapta göre Meclisin kararı beklenecek bu uzun vadede olacak bir uygulama.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum