Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Bir İlaç Açıklaması Daha Geldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan Bir İlaç Açıklaması Daha Geldi

Birtakım ziyaret ve açılış programları için Karabük şehrine giden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Karabük Valisi Fuat Gürel'e ziyarette bulundu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; Karabük Valisi Fuat Gürel'e ziyarette bulunduğu sırada son dönemde gündemde yer alan ilaç meselesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamalarda özellikle vatandaşların mağdur edilmemesi gerektiğine dikkat çeken Bakan Koca; vatandaşlarımızı ilaçsız bırakmak istemiyoruz ifadelerine yer verdi.

Karabük Valisi Fuat Gürel'den çalışmaları hakkında bilgiler alan Koca, daha sonra kaymakamlarla, belediye başkanlarıyla ve il müdürleriyle birlikte toplantı salonuna geçerek, basına kapalı toplantı gerçekleştirdiler.

Basına kapalı olarak yapılacak toplantıya girmeden önce bir gazetecinin sorduğu soruyu yanıtlayan Bakan Koca; özellikle her yıl şubat ayında öngörülen tebliğ gereği 15'inde açıklanması, 19'undan sonra yürürlüğe girmesi gereken bir fiyat güncelleme yapılması gerekiyor dedi. Sektörle bir araya gelinerek bununla ilgili daha önce her yıl yüzde 70 olarak, çarpılarak elde edilen bir değer vardı ve biz sektörle konuşarak bundan sonraki yıllar, sadece bu seneye özel değil, bu yüzde 70'i, yüzde 60 çarpan olarak kabul edip, bunun tebliğini yayınladık açıklamalarında bulundu.

Açıklamalarının devamında ise; zannediyorum önümüzdeki salı günü itibarıyla da tebliğ gereği yeni düzenleme devreye giriyor olmuş olacak dedi. Bu süreçte bunu fırsata çevirmek isteyen üretici, depocu ve eczacıların olduğunu biz sahada müşahede ettiklerini belirten Bakan Koca, biz vatandaşımızı asla ilaçsız bırakmak istemiyoruz ve arada bu anlamda fırsatçılık yapanlara hiçbir şekilde göz açtırmak istemiyoruz ifadelerinden sonra da, sorun yaşama durumunda olan vatandaşımız olduğunda mutlaka bizimle irtibatta olmaları gerektiğini, bununla ilgili gereğin mutlaka yapılacağını söyleyebilirim cümleleriyle açıklamasını sonlandırdı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.