1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık Bakanı İyileştirmeler Tüm Personelleri Kapsamayacak
Sağlık Bakanı İyileştirmeler Tüm Personelleri Kapsamayacak

Sağlık Bakanı İyileştirmeler Tüm Personelleri Kapsamayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hekimlere yönelik olarak yapılacak iyileştirmelerin diğer sağlık personellerini kapsayamayacağını ifade etti.

A+A-

Önümüzdeki Dönemler Gündemimize Alacağız
Hekimler, pratisyen hekimler ve uzmanlara yönelik olarak birtakım iyileştirmelerin yapılacağı gündeme taşınmıştı. Hekimlere tanınacak bu hakların diğer sağlık çalışanları için de uygulanması talep edilmişti. Ancak Bakan Koca, net bir dille böylesi bir durumun gündemlerinde olmadığını ifade etti. İlerleyen dönemlerde böylesi bir konuyu gündeme alabileceklerini de söyleyerek açık kapı bıraktı. 

Sağlıkta Şiddeti Önleme Çalışmaları 
Sağlık Bakanı Koca, her gün sağlıkta şiddet haberlerinin geldiğini ifade etti. Bunun önüne geçebilmek için yeni kanuni düzenlemelerin yapılacağını belirtti. Yapılacak olan yeni düzenlemeler sadece kamuda çalışan sağlık personelleri için değil özel sektör çalışanları için de geçerli olacak. Bu sayede sözel ve fiziksel şiddetin önüne geçilmesi hedefleniyor. Bakan Koca, sadece sağlık sektöründe değil diğer tüm alanlarda şiddetin azalması için düzenlemelere ihtiyaç olduğunu da ekledi. 

Bakan Koca, sağlık çalışanlarının memnun edilmesi ile hastaların da memnun edileceğini belirtti. Kanuni düzenlemelerin detayları hakkında bilgi vermese de şiddet uygulayanları caydıracak yeni tedbirlerin düşünüldüğü tahmin ediliyor. Bu kanuni düzenleme içerisinde hasta ve tazminat yükleri ile fiziki ortamların düzeltilmesi gibi pek çok düzenleme yer alacak. Düzenlemenin Meclis’e sunulmasının ardından görüşmeler yapılacak ve Genel Kurul’un oylaması ile kabul edilip edilmeyeceği netleşecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.