Sağlık Bakanlığı 12.500 Personelin Güvenlik Soruşturmasını Tamamladı

Sağlık Bakanlığı 12.500 Personelin Güvenlik Soruşturmasını Tamamladı

Sağlık Bakanlığı yayınladığı duyuru ile 12.500 personelin göreve başlamaları için başvuru yapabileceklerini açıkladı.

2017/5 Atamaları
Sağlık Bakanlığı yayınladığı duyuruda KPSS 2017/5 atamaları kapsamında tüm işlemleri tamamlanan adayların göreve başlama başvurularını yapabileceklerini belirtti. Bu kapsamda daha önce yayınlanan bir duyuruda güvenlik soruşturmalarının tamamlanmasının ardından açıklama yapılacağı ifade edilmişti. 

Başvurular Nasıl Yapılacak?
Göreve başlama başvurusu yapacak kişiler şahsen başvuruları gerçekleştirecektir. Askerde olmaları sebebiyle başvuru yapamayacak adaylar ise bu durumlarını belirtir bir başvuruyu birinci derece akrabaları ile yapabileceklerdir. Başvurular bunun haricinde posta ya da kurye ile gerçekleştirilmeyecektir. Bu şekilde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Son Başvuru Tarihi
Göreve başlama başvurusu yapacak adaylar içinson başvuru tarihi 9 Nisan olarak belirlenmiştir. Başlangıç tarihi ise 28 Mart olarak açıklandı. Askerlik, doğum ya da sağlık raporu nedeniyle göreve başlama yapamayacak durumda olan kişiler bu durumların ortadan kalkmasını müteakiben duyuruda belirlenen sürelere göre başlama yapabileceklerdir. Ancak bunun için adayların mazeretlerini yukarıda belirtilen süreler içerisinde kuruma iletmeleri gereklidir. 

Adayların başvuru yaparken yanlarında bulundurmaları gereken belgeler de aşağıda vermiş olduğumuz linkte yer almaktadır. Sizler de bu linke tıklayarak ayrıntıları öğrenebilirsiniz. Başvuru sürelerini geçiren adayların haklarının kaybolacağını da ifade etmemiz gerekir. Bu sebeple sürelere dikkat edilmelidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.