1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alınacak
Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Personel Alınacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Ak Parti Gençlik kollarının düzenlediği Murat Göğebakan Kültür Merkezinde konuşma yaparak Mayıs veya Haziran aylarında Bakanlığımız bünyesinde çalıştırılmak üzere personel alacaklarını ancak alınacak personel sayısının yetersiz..

A+A-

Bakan Akdağ 24 Şubat 2017 tarihinde Türkiye Kamu Hastanelerinde görev yapacak 3 Bin 890 sözleşmeli personel alım ilanından sonra lise, ön lisans ve lisans düzeyinde personel kadro dağılımlarını yayınlamıştı.

Türkiye Kamu Hastanelerinde görevlendirilmek üzere 12 Bin 500 personel alınacağını söyleyen Sağlık Bakanı Recep Akdağ  Maliye Bakanlığı ile uzun soluklu görüşmelerimiz verimli geçmiştir. Sayın Maliye Bakanı Naci bey ile dostluklarının ileri düzeyde olup bu alımın yetmeyeceğini söyledi.

Akdağ Ülkemizde bir devrim yaşandığını her şehre hastane ayrıca üniversite hastaneleri bitme aşamasında iken şehir hastanelerimizin açılışlarını da peyder pey açmaya başladık. Gerçekten sağlıkçılarımızın sayısının yetersiz olduğunu Bakan Ağbala ilettim.

Maliye Bakanı Naci Ağbal sağlıkta bir çok yenilik olduğunu yeni yeni Hastane, Üniversite Hastaneleri ve Şehir Hastaneleri olmak üzere devam eden inşaatların olduğunu ve hali hazırda açılan hastanelerin maalesef sağlık alanında ve bölümlerinde açık bulunan meslekçi sağlıkçılara ihtiyaç olduğunu söylediğini ve bunun üzerinde bir ortak bir çalışma yaptıklarını belirten Bakan Akdağ önümüzdeki haftalarda sağlıkçılara müjdeyi vereceklerini açıkladı.

Sağlık alanında alımların ağırlıklı olarak ebe, fizyoterapist, hemşire, perfüzyonist, sağlık teknikeri, acil tıp teknisyeni branşların yanı sıra bu listeye girmeyen doktor alımlarıda yapılacaktır. Ancak doktor alımları Maliye Bakanlığının iznine tabi bulunmamaktadır.

Alımların Mayıs veya Haziran gibi yapılacağını şuan alan dağılımları ve taşrada hangi illerimizde daha çok açık olduğunu norm durumlarına bakarak değerlendirme yapılacaktır. Sağlık Bakanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğümüz ile istişare toplantılarımız olacak ve karara bağlanacağını söyleyen Akdağ ileriki tarihlerde Bakanlığımız tekrar bir alım yapacağının müjdesini verdi.

Daha Önce Hangi Kadrolara Dağlım Yapılacağı Haberimiz için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum