Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yayımlandı

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı resmi gazete 31 Temmuz 2019 tarihinde yayımlandı. Alınacak sağlık personelleri şartları ve başvuru tarihleri haber içerisinde verilmiştir.

Sağlık Bakanlığı tarafından Resmi Gazete 31 Temmuz 2019 tarihinde yayınladığı ilan ile 12 bin kamu personeli alımı yapılacağı yayımlandı. Adaylar başvurularını hangi tarih aralığında yapacağı ve başvuru şartları verilmiştir. Lise 2.243, önlisans 2.592 ve lisans 7.165 kişi olarak toplam 12 bin personel alınacak.

Alımlar sağlık teknisyeni, sağlık teknikeri, psikolog, sosyal çalışmacı, sağlık fizikçisi, perfüzyonist, odyolog, iş ve uğraşı terapisti, hemşire, fizyoterapist, ebe, diyetisyen, dil ve konuşma terapisti, çocuk gelişimci ve biyolog olarak yapılacaktır.

Adaylar tercihlerini 7 - 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercih kılavuzunda belirtilen kurallara göre ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alınacaktır. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

Sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının unvan/branş ve öğrenim düzeylerine göre dağılımı ekte gösterilmiştir. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır.

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personel alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.