1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Sağlık Bakanlığı 2019 KPSS Göreve Başlamaları Hakkında Önemli Duyuru
Sağlık Bakanlığı 2019 KPSS Göreve Başlamaları Hakkında Önemli Duyuru

Sağlık Bakanlığı 2019 KPSS Göreve Başlamaları Hakkında Önemli Duyuru

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan ve bugün itibari ile kamuoyunun bilgisine sunulan KPSS 2019/4 kapsamında devam eden sözleşmeli personel alımlarına ilişkin atama kararlarının hakkında önemli bir duyuru paylaşıldı. Detaylar haberimizdedir…

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından binlerce vatandaşın beklediği KPSS 2019/4 atamalarına ilişkin önemli bir duyuru yapıldı. Göreve başlama işlemleri ile ilgili olarak hazırlanan duyuru metni bakanlık tarafından resmen ilan edildi.

KPSS 2019/4 Atama Süreci

Daha önce yapılan bakanlık  açıklamalarına göre; KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı personel alımı atamalarına ilişkin kararın, ilgili adayların güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından sonra yapılacağı ilan edilmiştir.

Söz konusu arşiv araştırması sonuçları kayıtlara geçerken, güvenlik soruşturmaları da tamamlanan adayların atama kararlarına ilişkin sürecin başladığı ilan edildi.

Sağlık Bakanlığı Yeni Duyuru Yayımladı

Bizzat Sağlık Bakanlığı tarafından duyuruda 13 madde yer aldı. Söz konusu maddelerde öne çıkan ifadelere göre; güvenlik soruşturması sona eren adayların göreve başlama işlemlerine ilişkin başvuruları 30.09.2019 – 24.10.2019 tarihleri arasında yapılacağı, kanuni dayanakları olmak üzere adayların eski görevleriyle ilişiklerinin sona erdirmiş olması, atamalar için gerekli belgelerin 24.10.2019 mesai bitimine kadar teslim edilmesi gerektiği, evraklarını askerlik veya sağlık sorunlarında dolayı şahsen teslim edemeyecek vatandaşların, sağlık raporu ve vekil ile birlikte evraklarını teslim etmiş olmaları gerektiği açıklanmıştır.

Ayrıca; ataması tamamlanmış olan adayların en son göreve başlama tarihi 25.10.2019’dur. Sağlık nedeni ile göreve başlayamayacak olan adayların 1 gün önceden hekim raporu getirmeleri gerekmektedir.

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması henüz tamamlanmayan adaylar için Sağlık Bakanlığı tarafından daha sonra yeni bir duyuru yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.